Понеділок, 20.05.2024, 10:01
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 7 клас

Коло і круг
06.02.2015, 06:14

 

УРОК № 38

Тема уроку:                  КОЛО  І КРУГ

Мета уроку: поглибити знання учнів про коло та круг, набуті в попередніх класах. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Засвоєння нових знань

  1. Означення кола та його побудова.
  2. Радіус, хорда та діаметр кола, їх позначення.
  3. Властивість діаметра кола.
  4. Круг, означення круга, елементи круга.
  5. Формули довжини кола та площі круга.
  6. Взаємне розміщення двох  кіл на площині.

ІІІ. Вироблення  практичних  навичок

  1. Виконання задач № 497 з поясненням та демонстрацією побудови, 513
  2. Колективне виконання  задач № 502, 504,  506, 508,  511, 514.

IV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1, 2, 6, 7.

V. Домашнє завдання:  п.17, № 505, 507, 510.

УРОК № 39

Тема уроку:    ДОТИЧНА ДО КОЛА ТА ЇЇ ВЛАСТИВІСТЬ

Мета уроку:  ввести поняття дотичної, навчити учнів будувати дотичну до кола, вивчити її властивість. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 3 учні на дошці виконують задачі Д/з.
  2. Решта учнів класу виконують  ( один учень виконує на закритому крилі дошки)          Математичний диктант
  1. Побудувати коло радіусом 4 см.
  2. Позначити центр кола точкою О, а радіус кола – ОА.
  3. Визначити довжину діаметра цього кола та побудувати його.
  4. Побудувати в даному коді хорду СК довжиною 6 см  .
  5. Чи може хорда мати довжину більшу за діаметр ?
  6. Два кола мають зовнішній дотик. Визначити відстань між їх центрами, якщо радіуси кіл відповідно 3 см та 5 см.
  7. Побудуйте два концентричних кола з радіусами 2см і 3 см.
  8. Яку товщину має утворене кругове кільце ? Зафарбуйте його.
  9. На якій відстані від центра кола знаходяться рівні хорди ?
  10.  Чи дотикаються два кола з радіусами 6 см і 3 см, якщо відстань між їх центрами 11 см ?

Для перевірки диктанту зібрати зошити.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Взаємне розміщення кола і прямої на площині.

2. Поняття та означення дотичної до кола. Побудова дотичної.

3. Властивість дотичної.

ІІІ. Вироблення  практичних  навичок

  1. Усне виконання задач № 498, 500.
  2. Колективне виконання задач №  516, 518.

IV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 7, с. 136.

V. Домашнє завдання: п. 17,  №  515, 517.(дати малюнки до задач)

УРОК № 40

Тема уроку:     ГЕОМЕТРИЧНЕ   МІСЦЕ   ТОЧОК

Мета уроку:   ознайомити учнів з поняттям геометричного місця точок ( ГМТ), закріпити дане поняття розв’язуванням задач. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. За готовими слайдами два учні пояснюють задачі Д/з.
  2. Бліц-тест на засвоєння теоретичних знань проводиться у 2 варіантах:

Варіант 1

1

На колі позначено точку. Скільки діаметрів можна провести через цю точку ?

А) один;  б) два;  в) жодного;  г) багато.

2

Яку фігуру утворюють всі точки площини, що знаходяться на відстані  6 см від точки А ?

А) коло з центром в точці А і радіусом 3 см; 

б) пряму, що проходить на відстані 6 см від точки А;

 в) коло з центром в точці А і радіусом 6 см; 

г) рівносторонній трикутник зі стороною 6 см. 

3

 Яке з тверджень є  неправильним ?

А) точки, що знаходяться на відстані 5 см від точки  О, утворюють коло з центром  у точці О і радіусом 5 см;

  б) центри кіл, що проходять через точки А і В, лежать на серединному перпендикулярі до відрізка АВ; 

в) два різних кола можуть мати три і більше спільних точок;

 г) діаметр, що проходить через середину хорди перпендикулярний до неї.

4

 Скільки кіл можна провести через три точки, що не лежать на одній прямій ?

А) одне; б) два;  в) жодного;  г) багато.

5

 Чи дотикаються два кола, якщо їх діаметри дорівнюють  30 см і 50 см, а відстань між їх центрами 40 см ?

 

А) ні ;  б) так;   в) не завжди.

6

 Два кола з діаметрами 4 см і 8 см дотикаються зовнішньо. Чому дорівнює відстань між центрами кіл ?

А) 4 см;  б) 12 см;  в) 2 см;  г) 6 см.

7

 З однієї точки до кола проведено дві дотичні. Довжина відрізка однієї дотичної 12 см. Яка довжина відрізка другої дотичної ?

А) 2 см;  б)12 см;   в) 25 см;   г) довільна .

 

Варіант  2

1

На колі позначено точку. Скільки радіусів можна провести через цю точку ?

А) один;  б) два;  в) жодного;  г) багато.

2

Яку фігуру утворюють всі точки площини, що знаходяться на однаковій  відстані  від трьох даних точок, що не лежать на одній прямій?

А) коло з центром в одній із точок; 

б) пряму, що проходить на даній  відстані  від точок;

 в)  центр кола, що проходить через дані точки ; 

г) рівносторонній трикутник з вершинами в даних точках. 

3

 Яке з тверджень є  неправильним ?

А) точки, що знаходяться на відстані 6 см від точки  О, утворюють коло з центром  у точці О і радіусом 3 см;

 б) через дві точки можна провести безліч  кіл; 

в) два різних кола можуть мати три і більше спільних точок;

  г) відрізки двох дотичних, проведених з однієї точки, рівні.

4

 Скільки кіл можна провести через дві точки?

А) одне; б) два;  в) жодного;  г) багато.

5

 Чи дотикаються два кола, якщо їх діаметри дорівнюють  30 см і 50 см, а відстань між їх центрами 60 см ?

А) ні ;  б) так;   в) не завжди.

6

 Два кола з діаметрами 4 см і 8 см дотикаються внутрішньо. Чому дорівнює відстань між центрами кіл ?

А) 4 см;  б) 12 см;  в) 2 см;  г) 6 см.

7

 З однієї точки до кола проведено дві дотичні. Довжина відрізка однієї дотичної 25 см. Яка довжина відрізка другої дотичної ?

А) 2 см;  б)12 см;   в) 25 см;   г) довільна .

Ключ до тесту:

 

1

2

3

4

5

6

7

В – 1

А

В

В

А

Б

Г

Б

В - 2

А

В

В

Г

А

В

В

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Поняття ГМТ ,  ГМТ як фігура, всі точки якої мають певну властивість.

2. Коло і круг як ГМТ.

3. Інші випадки ГМТ. Задачі 1, 2, 3.

VІ. Вироблення  практичних  навичок

  1. Усне виконання вправ № 526 – 533 за готовими слайдами.
  2. задачі на побудову ГМТ № 535, 536.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 -4, с.143.

VІ. Домашнє завдання:  п.18,  № 534, 538.

УРОК № 41

Тема уроку:     ГЕОМЕТРИЧНЕ   МІСЦЕ   ТОЧОК

Мета уроку:   закріпити поняття геометричного місця точок ( ГМТ),  розв’язування задач на визначення та побудову ГМТ. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 2 учні на дошці виконують побудову задач Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом за питаннями  1 – 4 с. 143 та готовими малюнками.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

1.  Розв’язування задач на знаходження ГМТ № 539 – 541.

2. Розв’язування задач підвищеної складності № 544, 545, 547, 549.

IV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 4, с 143.

V. Домашнє завдання:  п.18,  №  542, 548.

 

УРОК № 42

Тема уроку:                  КОЛО  І   ТРИКУТНИК

Мета уроку: поглибити знання учнів про коло та трикутник та їх взаємне положення на площині. Сформувати поняття вписаного та описаного кола, навчити учнів визначати їх центри та радіуси. Виробити первинні навики побудови вписаного та описаного кіл.  Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Перевірка рівня засвоєння матеріалу

                                         Математичний диктант

  1. Яку фігуру утворюють усі точки площини, що знаходяться на відстані 6 см від точки А ?
  2. Яку фігуру утворюють всі точки площини, що знаходяться на відстані 4 см від заданої прямої ?
  3. Яку фігуру утворюють усі точки площини, що знаходяться на однаковій відстані  від кінців відрізка КМ ?
  4. Яку фігуру утворюють усі точки площини, що знаходяться на однаковій відстані  від двох паралельних прямих ?
  5. Яку фігуру утворюють усі точки площини, що знаходяться на однаковій  відстані від сторін кута ?
  6. Яку фігуру утворюють усі точки площини, що знаходяться на однаковій відстані  від трьох заданих точок, що не лежать на одній прямій ?

Відповіді: 1) коло з радіусом 6 см і центром А;  2)  пряму паралельну даній,  3) серединний перпендикуляр до відрізка; 4) паралельну їм пряму;  5) бісектрису цього кута;  6) точка, що є центром кола, яке проходить через дані точки.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1.  Взаємне розташування кола і трикутника на площині та їх спільні точки .

2. Описане коло. Центр та радіус описаного кола, теорема 18 та наслідки з неї.

3. Вписане коло.  Центр та радіус вписаного кола, теорема 19 та наслідки з неї.

4. Коло, описане навколо прямокутного трикутника, теореми 21 та 22.

ІV. Вироблення  практичних  навичок

  1. Усне виконання задач № 556 – 561 з поясненням.
  2. Колективне розв’язування задач № 564, 567, 573, 576.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 6, с. 450.

VІ. Домашнє завдання:  п.19,  № 562, 563 – виконати на А-4, 572, 575.

 

УРОК № 43

Тема уроку:                  КОЛО  І   ТРИКУТНИК

Мета уроку: поглибити знання учнів про коло та трикутник та їх взаємне положення на площині. Сформувати поняття вписаного та описаного кола, навчити учнів визначати їх центри та радіуси. Виробити первинні навики побудови вписаного та описаного кіл.  Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Зібрати  для перевірки домашню практичну роботу.

2. Задачі № 572 та 575 перевірити усно з поясненням за заздалегідь виконаними малюнками.

3. Перевірка рівня засвоєння теоретичних знань проводиться у вигляді

Математичного диктанту

1.Закінчить речення: «Коло, що проходить через усі вершини трикутника називається…»

2. Яка точка  є центром кола, вписаного в трикутник ?

3. Скільки кіл можна вписати в трикутник ?

4. Як називається коло, яке дотикається до всіх сторін трикутника ?

5. Як визначити центр кола, описаного навколо трикутника ?

6. Де знаходиться  центр  кола, описаного навколо прямокутного трикутника ?

7. Чому дорівнює радіус кола описаного навколо прямокутного трикутника ?

8. Скільки кіл можна описати навколо трикутника ?

9.  Радіус якого кола більший: вписаного чи описаного ?

10. Чи може радіус описаного кола бути більшим за сторону трикутника ?

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

1.  Колективне розв’язування задач № 577, 578, 580, 582.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 6, с. 150..

VІ. Домашнє завдання:  п.19,  № 574, 579.

 

УРОК № 44

Тема уроку:    РОЗВЯЗУВАННЯ      ЗАДАЧ.      САМОСТІЙНА РОБОТА № 8

Мета уроку: поглибити знання учнів про коло та трикутник та їх взаємне положення на площині. Сформувати поняття вписаного та описаного кола, навчити учнів визначати їх центри та радіуси. Виробити первинні навики побудови вписаного та описаного кіл.  Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:   практикум

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Задачі Д/з перевіряються до уроку. На уроці проводиться аналіз задач та розбираються незрозумілі моменти.

2. Фронтальна робота з класом за питаннями  1 – 6, с. 150 та 1 – 43, с. 143.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

1. Фронтальна робота з класом. Розв’язування задач за готовими малюнками ( слайди з малюнками демонструються на М/м дошку). « Задачі за готовими малюнками» № 1(а), 2, 3(а) , 4(а), с. 166- 167.                              

2. Самостійна робота проводиться у двох варіантах. Завдання додаються. Відповіді до задач:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

Г

А

В

Б

СА=СВ=5 см

Варіант 2

Б

Б

Б

В

2 см

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 6, с. 450..

V. Домашнє завдання:  п.19,  тестові завдання 5, с.169.

 

 

УРОК № 45

Тема уроку:      ГЕОМЕТРИЧНІ   ПОБУДОВИ

Мета уроку:  навчити учнів за допомогою циркуля та лінійки виконувати елементарні побудови, сформувати первинні навички виконання побудов та засвоїти алгоритми їх виконання.   Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Зібрати зошити для перевірки тестових завдань.

2. Аналіз самостійної роботи, корекція знань та  за результатами С/р.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Введення поняття задачі на побудову. Основні задачі на побудову:
    • Побудова трикутника за даними сторонами.
    • Побудова кута, рівного даному.
    • Побудова бісектриси кута.
    • Поділ відрізка пополам.
    • Побудова перпендикуляра до прямої.

Всі побудови учні виконують на форматі А-4 разом з вчителем, який виконує побудову на дошці та коментує її.

ІV. Вироблення  практичних  навичок

  1. Розбір задач рубрики «Виконаємо разом».
  2. Усне виконання задачі № 589 з поясненням.
  3. Колективне виконання задач № 590,  592, 594, 596, 599.  Спочатку учень усно пояснює побудову, а потім учні самостійно виконують її в зошитах.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 4, с. 157.

VІ. Домашнє завдання:  п.20,  № 593, 597, 600.

Урок № 46

Тема уроку:      ГЕОМЕТРИЧНІ   ПОБУДОВИ

Мета уроку: навчити учнів за допомогою циркуля та лінійки виконувати елементарні побудови, сформувати первинні навички виконання побудов та засвоїти алгоритми їх виконання.  Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  закріплення знань та вмінь

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  До уроку вчитель  вибірково перевіряє виконання Д/з та оцінює декілька робіт.

2. Експрес – контроль теоретичного матеріалу. Кожен учень отримує індивідуальне завдання та відтворення того чи іншого алгоритму та відтворення відповідної побудови.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

  1. Розв’язування задач на побудову трикутників № 601, 602, 603, 605.

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 4, с.157.

V. Домашнє завдання:  п. 20,  № 604, 606.

 

УРОК № 47

Тема уроку:    РОЗВЯЗУВАННЯ      ЗАДАЧ.      САМОСТІЙНА РОБОТА № 9

Мета уроку:  перевірити та закріпити навички учнів за допомогою циркуля та лінійки виконувати елементарні побудови.  Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  контролю знань та вмінь

Обладнання :  конспект, слайди, картки із завданнями .

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  До уроку вчитель  вибірково перевіряє виконання Д/з та оцінює декілька робіт.

2. Аналіз задач Д/з, корекція знань.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

  1. Повторення розв’язання задачі № 592.
  2. Усне виконання задачі № 589.
  3. Виконання самостійної роботи. Кожен учень отримує завдання одного із 4 варіантів. Завдання додаються. Пояснення до завдань.

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 4, с.157.

V. Домашнє завдання:  п. 20, № 607, 610.

УРОК № 48

Тема уроку:        ЗАДАЧІ    НА    ПОБУДОВУ

Мета уроку:   ознайомити учнів з основними етапами розв’язування задач на побудову, сприяти засвоєнню учнями цього алгоритму, навчити оформлювати розв’язок відповідно  до вимог програми. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  конспект, слайди.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  До уроку вчитель  вибірково перевіряє виконання Д/з та оцінює декілька робіт.

2. Аналіз задач Д/з, корекція знань.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Мотивація навчальної діяльності, поняття задачі на побудову.
  2. Основні етапи розв’язку задачі на побудову, оформлення розв’язку.
  3. Задачі рубрики «Виконаємо разом».

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

1. Задачі на побудову прямокутного трикутника № 619, 626,   630.

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 3, с. 163..

V. Домашнє завдання:  п. 21, №  620,  634.

 

УРОК № 49

Тема уроку:        ЗАДАЧІ    НА    ПОБУДОВУ

Мета уроку:   закріплення та розвиток навиків учнів розв’язування задач на побудову, закріплення знань  алгоритму, оформлення  розв’язку відповідно  до вимог програми. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  закріплення та розвиток знань та вмінь

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  До уроку вчитель  вибірково перевіряє виконання Д/з та оцінює декілька робіт.

2. Аналіз задач Д/з, корекція знань.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

1. Задачі на побудову рівнобедреного трикутника № 618, 637.

  1. Задачі на побудову довільних трикутників № 628, 632

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 3, с. 163.

V. Домашнє завдання:  п. 21, № 629, 631, повторити ГМТ.

 

УРОК № 50

Тема уроку:    РОЗВЯЗУВАННЯ      ЗАДАЧ.      САМОСТІЙНА РОБОТА № 10

Мета уроку:   закріплення та розвиток навиків учнів розв’язування задач на побудову, закріплення знань  алгоритму, оформлення  розв’язку відповідно  до вимог програми. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  закріплення та розвиток знань та вмінь

Обладнання :  конспект, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  До уроку вчитель  вибірково перевіряє виконання Д/з та оцінює декілька робіт.

2. Аналіз задач Д/з, корекція знань.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

  1. Задачі на побудову з використанням ГМТ  № 623, 624, 625.

2 Самостійна робота № 10. Завдання додаються.

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 3, с. 163.

V. Домашнє завдання:  п.21,  № 631.

УРОК № 51

Тема уроку:    РОЗВ’ЯЗУВАННЯ      ЗАДАЧ

Мета уроку:   закріплення та розвиток навиків учнів розв’язування задач на побудову, закріплення знань  алгоритму, оформлення  розв’язку відповідно  до вимог програми. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  закріплення та розвиток знань та вмінь

Обладнання :  конспект, слайди.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  До уроку вчитель  вибірково перевіряє виконання Д/з та оцінює декілька робіт.

2. Аналіз задач Д/з, корекція знань.

ІІІ. Закріплення та розвиток  практичних  навичок

1.  Фронтальна робота з класом по опитуванню теоретичного матеріалу проводиться у формі гри «Ти – мені, я – тобі».  Дати відповіді на питання:

  • Що таке коло ?
  • Що таке круг ?
  • Чим відрізняється коло від круга ?
  • Скільки спільних точок можуть мати пряма і коло ?
  • Скільки спільних точок можуть мати два кола ?
  • Що таке дотична ?
  • Яку властивість має дотична ?
  • Як можуть дотикатися два кола ?
  • Які кола називають концентричними ?
  • Що таке ГМТ ?
  • Що є ГМТ рівновіддалених від кінців відрізка ?
  • Що є ГМТ рівновіддалених від сторін кута ?
  • Яке коло називають описаним навколо трикутника ?
  • Яке коло називають вписаним в трикутник ?
  • Де лежить центр кола, вписаного в трикутник ?
  • Де лежить центр кола, описаного навколо трикутника ?
  • Де лежить центр кола, описаного навколо прямокутного трикутника ?
  • Якими інструментами найчастіше виконують побудови в геометрії?

2.  Колективна робота з класом,  розв’язування типових задач  за підручником, с. 170.

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповіді на питання 1 – 3, с. 163.

V. Домашнє завдання:  п.20, 21,   типові задачі 1 – 6.

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

УРОК № 52

Тема уроку:        КОНТРОЛЬНА РОБОТА  № 6

Мета уроку:   перевірити рівень знань та вмінь учнів з вивченої теми. Довести результати до відома учнів та їх батьків. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:   контролю знань та вмінь

Обладнання :  картки із завданнями

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Проведення контрольної роботи

Контрольна робота проводиться у 4 варіантах.  Завдання додаються. Відповіді до завдань :

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Підведення підсумків уроку:  зібрати зошити для перевірки К/р

ІV. Домашнє завдання:  повторити Розділ 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: 7 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 9798 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1