Понеділок, 20.05.2024, 09:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 7 клас

Трикутники - 1
05.02.2015, 19:22

Урок № 17

Тема уроку:   ТРИКУТНИК ТА ЙОГО ЕЛЕМЕНТИ

Мета уроку: вивчити означення трикутника та основних його елементів,навчити учнів будувати їх та                                       використовувати  при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру.                                                       Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторити з учнями відомості про трикутники з 5 – 6 класів ( презентація « Трикутники»).

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Означення трикутника, назви його елементів, їх позначення.
  2. Кути трикутника.
  3. Медіана, бісектриса і висота трикутника, їх побудова, означення та властивості

 

  1. .  Вироблення практичних навичок
  2. Усне виконання задач № 255, 257, 258, 259.
  3. Розвязування задач рубрики «Виконаємо разом».
  4. Колективне розв’язування   задач № 261, 278, 266, 273,  278.

 

  1. . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 77.
  2. . Домашнє завдання: §9, пит. 1 – 5, № 262, 263, 265, 274.

Урок № 18

Тема уроку:   СУМА КУТІВ ТРИКУТНИКА

Мета уроку: вивчити теорему про суму кутів трикутника та навчити учнів використовувати її при розв’язуванні задач.                 Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність,                        самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з домашнім завданням та оцінити їх.
  2. Задачі № 263 та 274 перевіряються усно, а № 262 та 265 – за допомогою слайдів.
  3. Самостійна робота за картками на 5 – 7 хв, зібрати зошити на перевірку.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Повторення класифікації трикутників за  кутами.
  2. Дослід: виміряти кути і обчислити їх суму в трикутнику, запропонованому вчителем.
  3. Висновок. Формулювання та доведення теореми 8. Наслідок з неї.

 

  1. .  Вироблення практичних навичок
  1. Усне виконання задач № 289 - 293.
  2. Розвязування задачі 2 з  рубрики «Виконаємо разом».
  3. Колективне розв’язування   задач № 294 (б), 296 ( самостійно), 297 (а), 301, 305 (б)
  4. . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1,  5, с. 83.
  5. . Домашнє завдання: §10, пит. 1,  5, № 295, 300, 305 (а).

Урок № 19

Тема уроку:   СУМА КУТІВ ТРИКУТНИКА

Мета уроку:  закріплення навичок роботи з теоремою 8 та наслідком з неї, їх та використовувати при                                                   розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру.                                                                        Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.

Тип уроку: закріплення знань та вмінь 

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Аналіз задач Д/З. Самоперевірка  (слайд).
  3. Фронтальна робота з класом за готовими малюнками.
  4. Математичний диктант.
  1. Чи може трикутник мати кути 700, 900,200 ?
  2. Чи може у трикутнику бути два прямих кути ?
  3. Відомо, що два кути трикутника 450 та 900. Скільки градусів має третій кут ?
  4. Закінчить речення « Сума кутів трикутника….»
  5. Якщо один із кутів трикутника тупий, то якими будуть два інші кути ?
  6. В трикутнику два кути по 400 і 300. Який це трикутник: гострокутний, прямокутний чи тупокутний ?
  7.  Чи існує трикутник, два кути якого 1200  і 700 ?
  8. Чи можуть всі кути трикутника бути рівними ?
  9.  У трикутнику один кут 800, два інші кути рівні між собою. По скільки вони градусів ?
  10. Чому дорівнює сума гострих кутів прямокутного трикутника?

 

ІІІ. Розвиток практичних навичок

Колективне розв’язування задач № 297 (в), 302, 304, 310, 315.

  • V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 77.
  1. . Домашнє завдання: §10, пит. 1, 5, № 303, 305 (б), 311(вик.  на А-4)

Урок № 20

Тема уроку:           ЗОВНІШНІЙ КУТ ТРИКУТНИКА

Мета уроку: сформувати поняття зовнішнього кута трикутника, навчити учнів визначати і будувати зовнішній кут,                              вивчити означення та властивість зовнішнього кута трикутника, навчити  використовувати  їх при розв’язуванні задач.                            Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність,                          самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Зібрати  листочки для перевірки задачі № 311.
  3. Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.

 

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Означення та побудова зовнішнього кута трикутника.
  2. Властивість зовнішнього кута трикутника, теорема 9, її доведення.
  3. Наслідок з теореми.
  4. Сума зовнішніх кутів трикутника і многокутника, якщо кути взяті по одному біля кожної вершини.

 

  1. .  Вироблення практичних навичок
  1. Усне виконання задач за готовими малюнками (слайди).
  2. Розвязування задачі  1 з  рубрики «Виконаємо разом».
  3. Колективне розв’язування   задач № 298,306 (б, в), 308.
  4. . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 83.
  5. . Домашнє завдання: §10, пит. 1 – 5, № 299, 306 (а, г).

Урок № 21

Тема уроку:   ПРО  РІВНІСТЬ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР

Мета уроку:  сприяти засвоєнню учнями поняття рівних геометричних фігур, навчити учнів визначати рівні                                    фігури та  використовувати їх  при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення,                                             графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
  3. Самостійна робота за картками ( 10 хв).  Завдання додаються. відповіді до завдань:

Варіант 2

Варіант 3

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Фігури, що суміщаються рухом.
  2. Рівні фігури: відрізки, кути, трикутники. Їх запис і значення.
  3. Прикладне значення рівних фігур.
  4. Властивості рівних фігур.
  5. Периметри і площі рівних фігур.

 

  1. .  Вироблення практичних навичок
  1. Усне виконання задач № 317, 318, 322, 323, 324 – з поясненням, 327, 330, 333.
  2. Розв’язування задач рубрики «Виконаємо разом».
  3. Колективне розв’язування задач № 331, 336, 341.

 

  1. . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 89.    
  2. . Домашнє завдання: §11, пит. 1 – 4, № 329, 332, 338.

Урок № 22

Тема уроку:    ПЕРША ОЗНАКА РІВНОСТІ ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку:  вивчити першу ознаку рівності трикутників, навчити учнів розпізнавати її та використовувати при                              розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість,             відповідальність, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1.  Вступ. Перша ознака рівності трикутників ( теорема 10) з доведенням.
  2. Тренувальні вправи за готовими малюнками ( слайди).
  •  Вироблення практичних навичок
  1. Розв’язування задачі  1 рубрики «Виконаємо разом».
  2.  Усне виконання задач № 351, 356.
  3. Колективне розв’язування задач № 354, 369.

. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1,3   с. 95.

  1. . Домашнє завдання: §12, пит. 1, 3, № 355, 361.

Урок № 23

Тема уроку:   ДРУГА ОЗНАКА РІВНОСТІ ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку: вивчити  другу ознаку рівності трикутників та навчити учнів   використовувати її при розв’язуванні задач.             Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність,                   самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
  3. Фронтальна робота з класом за питаннями та готовими малюнками (слайди).

 

ІІІ. Засвоєння нових знань та вироблення вмінь

  1. Теорема 11 ( друга ознака рівності трикутників) з доведенням.
  2. Виконання задачі 2 рубрики «Виконаємо разом».
  3. Усне виконання задач № 352, 357.
  4. Колективне розв’язування задач № 366, 372.
  5. . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 95.
  6. . Домашнє завдання: §12, пит. 1 – 4, № 360, 367.

Урок № 24

Тема уроку:   РОЗВ´ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета уроку:  розв’язок задач на застосування ознак рівності  трикутників, теореми про суму кутів трикутника,                      самостійна робота.  Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість,                 відповідальність, самостійність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
  3. Фронтальна робота з класом за  питаннями і завданнями для самоконтролю (с. 101)  та розв’язування задач                   за готовими малюнками.

 

  1. ІІ.  Вироблення практичних навичок
  1. Колективне розв’язування задач № 354, 362.
  2. Самостійна робота проводиться в 4 варіантах. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За І ознакою

За ІІ ознакою

За І ознакою

За ІІ ознакою

За І ознакою

За І ознакою

За ІІ ознакою

За ІІ ознакою

  • V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 95.
  • . Домашнє завдання: §12, пит. 1 – 4, домашня самостійна робота № 3.

Урок № 25

Тема уроку:   РОЗВ´ЯЗУВАННЯ  ЗАДАЧ.

Мета уроку:  розв’язок задач на застосування ознак рівності  трикутників, теореми про суму кутів трикутника,                                    аналіз самостійної роботи, підготовка до контрольної роботи.  Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення,                             графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання:  ММК, картки із завданнями С/р.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Зібрати зошити для перевірки домашньої С/р.
  2. Аналіз С/р виконаної в класі на попередньому уроці.
  3. Фронтальна робота з класом за  питаннями і завданнями для самоконтролю (с. 101)  та                                          розв’язування задач                   за готовими малюнками.

 

  1. .  Вироблення  та розвиток практичних навичок
  1. Самостійне виконання тестових завдань № 3( с. 102,  7 хв) з наступною перевіркою та оцінюванням.

 

  1. Колективне розв’язування Типових задач для контрольної роботи (с. 103).
  2. . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 18, с. 101.
  3. . Домашнє завдання: § 9 - 12, пит. 1 – 18, № 2, 3, 4

Урок № 26

Тема уроку:    КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4

Мета уроку:  встановлення рівня знань та умінь учнів з вивченої теми.  Розвивати мислення, пам'ять , культуру письма.               Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.

Тип уроку :  контролю знань та умінь   

Обладнання:  картки із завданнями

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Проведення контрольної роботи

Контрольна робота проводиться у 4 варіантах. Завдання додаються. Відповіді  та розв’язки завдань.

Варіант 1

1

2

3

4

Б

Б

А

В

Варіант 2

1

2

3

4

Б

Б

А

В

Варіант 3

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  •  
  •  
  •  
  •  

Варіант 4

1

2

3

4

В

В

Б

А

 

ІІІ. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 18, с. 101.

  • V. Домашнє завдання:   повторити § 9 – 12.
Категорія: 7 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 1028 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1