Понеділок, 20.05.2024, 10:01
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 8 клас

Чотирикутники
06.02.2015, 06:46

УРОК № 4

Тема уроку:    ЧОТИРИКУТНИК І ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку: сформувати уявлення про чотирикутник, його елементи, ввести поняття периметра чотирикутника, опуклого та не опуклого чотирикутника, з’ясувати чому дорівнює сума внутрішніх і зовнішніх кутів чотирикутника, навчити використовувати ці властивості при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Дати відповіді на питання:
  • Скільки прямих можна провести через одну точку ?
  • Скільки точок на площині визначають одну пряму ?
  • Як називається фігура, яка складається з трьох точок і трьох відрізків, що попарно їх з’єднують ?
  • Назвіть елементи цієї фігури.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Поняття чотирикутника та його елементів.
  2. Поняття опуклого та не опуклого чотирикутника
  3. Периметр чотирикутника
  4. Cума внутрішніх і зовнішніх кутів чотирикутника.

IV. Формування умінь та навичок

1 Виконання опорних задач. «Виконаємо разом»

2. Розв’язання задачі на доведення № 15

3.  Усне виконання вправ № 1, 2, 4,6, 7.

4. Виконання графічної  задачі № 8

5. Розв’язування задач на обчислення № 24

    V. Підведення підсумків уроку

Дати відповіді на питання 1 – 7 с. 9.

V. Домашнє завдання:  п. 1, № 10, 17, 22.                                   

УРОК № 5

Тема уроку:   ПАРАЛЕЛОГРАМ І ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку: сформувати уявлення паралелограма,  вивчити його властивості, навчити використовувати ці властивості при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. З’ясувати чи є питання по Д/з та розібрати незрозумілі моменти.

2. Рівень засвоєння теоретичного матеріалу та практичних навичок перевіряється

                     Математичним диктантом

  1.  Як називається фігура, яка складається з чотирьох точок, жодні три з яких не лежать на одній прямій, і 4 відрізків, що сполучають ці точки, і не перетинаються ?
  2. Накресліть чотирикутник АВСD.
  3. Запишіть пари протилежних сторін.
  4. Запишіть пари протилежних вершин.
  5. Запишіть, які сторони сусідні зі стороною АВ ?
  6. Накресліть не опуклий чотирикутник RSHK.
  7. Що таке периметр чотирикутника ?
  8. Чому дорівнює сума внутрішніх кутів чотирикутника ?
  9. Чому дорівнює сума зовнішніх кутів опуклого чотирикутника, взятих по одному при кожній вершині ?
  10.  Як називається відрізок, що з’єднує протилежні вершини чотирикутника ?

Після диктанту зібрати зошити на перевірку.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Означення паралелограма, його зображання та елементи.
  2. Властивості паралелограма. Теорема 4.
  3. Способи задання паралелограма.

IV. Формування вмінь та навичок

  1. Виконання усних вправ №37, 38, 40, 41.
  2. Виконання графічних вправ  № 44.
  3. Виконання письмових вправ № 51 (а,в), 53,  64( б, г)

V. Підведення підсумків уроку

1. Дати відповіді на питання № 1,2 , 3, 5 с.15.

VI. Домашнє завдання:  п. 2,  № 50, 56, 79 ( виготовити модель)

 

УРОК № 6

Тема уроку:   ПАРАЛЕЛОГРАМ І ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку: розвивати і закріплювати навички використання властивостей паралелограма при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Три учні біля дошки відтворюють розв’язання задач ізД/з.
  2. 4 учні працюють на місцях за індивідуальними картками.
  3. Теоретичний тренінг по властивостям  паралелограма. Заповнити таблицю:

Властивість

Так

Ні

Протилежні сторони паралельні

 

 

Всі сторони паралельні

 

 

Протилежні сторони рівні

 

 

Всі сторони рівні

 

 

Всі кути рівні

 

 

Протилежні кути рівні

 

 

Діагоналі рівні

 

 

Діагоналі перетинаються і в точці перетину діляться пополам

 

 

Діагоналі перпендикулярні

 

 

Сума сусідніх кутів 1800

 

 

 

ІІІ. Розвиток практичних навичок

1. Розв’язування задач № 67,  52.

2. Самостійна робота № 1 навчального характеру. Відповіді до завдань самостійної роботи:

Завдання

1

2

3

4

5

Варіант 1

Г

Б

Б

1430 і 370

64 см

Варіант 2

Г

А

Г

770 і 1130

64 см

ІV. Підведення підсумків уроку: № 1,2 , 3, 5 с.15.

VI. Домашнє завдання:  § 2,  № 65, 76. Повторити ознаки рівності трикутників та паралельності прямих.

 

УРОК № 7

Тема уроку:             ОЗНАКИ   ПАРАЛЕЛОГРАМА

Мета уроку:  вивчити ознаки паралелограма та  навчити використовувати їх при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Два учні біля дошки відтворюють розв’язання задач Д/з.

2. Аналіз самостійної роботи та розв’язування аналогічних задач.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Зміст поняття «ознака» паралелограма

2. Теорема про ознаки паралелограма: формулювання і доведення

3. Приклади застосування ознак паралелограма.

IV. Формування вмінь та навичок

1. Виконання задач на доведення № 46, 47,61, 68, 70. Задачі виконуються під керівництвом вчителя і при його безпосередній участі учнями біля дошки.

V. Підведення підсумків уроку

Сформулювати  ознаки паралелограма.

VI. Домашнє завдання:  § 2, № 48, 79.

УРОК № 8

Тема уроку:   РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА  РОБОТА     № 2

Мета уроку: закріпити уявлення про паралелограм,  його властивості та ознаки,  використовувати їх при розв’язуванні задач. Встановити рівень знань і умінь учнів. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання: креслярське приладдя, картки із завданнями

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Д/з перевіряється до уроку. З’ясовуються всі незрозумілі моменти, та виправляються помилки.

2. Дати відповіді на питання:

  • Діагоналі чотирикутника ABMK перетинаються. Чи обов’язково цей чотирикутник паралелограм ?
  • Точка перетину діагоналей чотирикутника FGNR є серединою однієї з них. Чи може цей чотирикутник бути паралелограмом ?
  •  Точка М є серединою відрізків DL та  KS. Як називається чотирикутник DKLS ?
  •  Відрізки  MN  і KP  паралельні. Чи означає це, що чотирикутник MNKP    є паралелограмом ?
  • Для точок  А, В, С, К виконується умова АВ = СК. Чи випливає з цієї умови, що дані точки є вершинами паралелограма ?
  •  Що треба знати про чотирикутник, щоб стверджувати, що він -  паралелограм ?

ІІІ. Розвиток практичних навичок

Проведення самостійної роботи № 2. Відповіді до завдань:

 

Завдання

1

2

3

4

5

Варіант 1

В

А

В

Так

Так

Варіант 2

Г

Г

В

Так

Так

 

V. Підведення підсумків уроку

VI. Домашнє завдання:  § 2, 49, 80, 87

УРОК № 9

Тема уроку:   ПРЯМОКУТНИК  І ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку: сформувати уявлення прямокутника,  вивчити його властивості, навчити використовувати ці властивості при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Д/з перевіряється напів усно  за готовими малюнками на дошці, виконаними на перерві.

2. Логічна вправа: порівняйте фігури на рисунку за різними критеріями. Яка із них зайва ?

ІІІ. Засвоєння нових знань

1.Означення прямокутника

2. Властивості прямокутника. Теорема 5 з доведенням.

3. Задачі рубрики «Виконаємо разом».

IV. Формування вмінь та навичок

1. Письмове виконання задач № 98, 102, 105,122.

2. Навчальна самостійна робота. Тест 3.

V. Підведення підсумків уроку

Дати відповіді на питання 1, 2 с. 22.

VI. Домашнє завдання:  п. 3, № 101, 103, 106.

 

УРОК № 10

Тема уроку:  РОМБ І КВАДРАТ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку: сформувати уявлення про ромб та квадрат,  вивчити їх властивості, навчити використовувати ці властивості при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Малюнки для задач Д/з виконуються на дошці заздалегідь. На уроці учні усно за готовими малюнками пояснюють задачі.

2. Клас виконує тренінг по властивостям прямокутника:

Властивість

Так

Ні

Протилежні сторони паралельні

 

 

Всі сторони паралельні

 

 

Протилежні сторони рівні

 

 

Всі сторони рівні

 

 

Всі кути рівні

 

 

Протилежні кути рівні

 

 

Діагоналі рівні

 

 

Діагоналі перетинаються і в точці перетину діляться пополам

 

 

Діагоналі перпендикулярні

 

 

Сума сусідніх кутів 1800

 

 

3. Учні з високим і достатнім рівнем знань замість тренінгу виконують самостійну роботу. Тест 3.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Означення ромба і його властивості. Теореми 5 та 6.

2. Означення квадрата та його властивості.

3. Зв'язок між різними видами чотирикутників. Діаграми Ейлера.

IV. Формування вмінь та навичок

1. Усне виконання задач № 90, 91, 93, 95.

2. Письмове виконання задач № 111, 112, 115, 119, 127.

V. Підведення підсумків уроку

Дати означення ромба та квадрата та назвати властивості кожного з них.

VI. Домашнє завдання:   п. 3, № 110, 118, 129. повторити ознаки рівності прямокутних трикутників.

 

УРОК № 11

Тема уроку:   РОЗВ´ЯЗУВАННЯ  ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА  РОБОТА №3

Мета уроку: закріпити поняття ромба та квадрата , прямокутника,  навчити застосовувати їх властивості, навчити використовувати ці властивості при розв’язуванні задач. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: практична робота

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Малюнки для задач Д/з виконуються на дошці заздалегідь. На уроці учні усно за готовими малюнками пояснюють задачі.

2. Клас виконує тренінг по властивостям ромба ( І варіант) та квадрата ( ІІ варіант):

Властивість

Так

Ні

Протилежні сторони паралельні

 

 

Всі сторони паралельні

 

 

Протилежні сторони рівні

 

 

Всі сторони рівні

 

 

Всі кути рівні

 

 

Протилежні кути рівні

 

 

Діагоналі рівні

 

 

Діагоналі перетинаються і в точці перетину діляться пополам

 

 

Діагоналі перпендикулярні

 

 

Сума сусідніх кутів 1800

 

 

Сума протилежних кутів дорівнює 1800

 

 

 

3. Знайти рівні трикутники ( мал.. 1 – 3). Малюнки додаються.

ІІІ. Розвиток практичних навичок

1. Письмове розв’язування задач № 122, 132.

2. Самостійна робота № 3 ( завдання додаються)

V. Підведення підсумків уроку

Зібрати зошити для перевірки С/р.

VI. Домашнє завдання:   п. 3, домашня самостійна робота № 1(.C. 31)

 

УРОК № 12

Тема уроку:                 РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ                                                     

Мета уроку: закріпити поняття ромба та квадрата , прямокутника, паралелограма, трапеції.   Застосовування їх властивості, навчити використовувати ці властивості при розв’язуванні задач. Підготовка до контрольної роботи. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку: практична робота

Обладнання: креслярське приладдя, моделі чотирикутників

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Зібрати зошити для перевірки ДС/р № 1.

2. Аналіз класної самостійної роботи.

 

ІІІ. Розвиток практичних навичок

1.Теоретичне тестування по властивостям чотирикутників. Зафарбувати відповідні клітинки у сітці:

 

Властивість

Паралелограм

Прямокутник

Ромб

Квадрат

Протилежні сторони паралельні

 

 

 

 

Всі сторони паралельні

 

 

 

 

Протилежні сторони рівні

 

 

 

 

Всі сторони рівні

 

 

 

 

Всі кути рівні

 

 

 

 

Протилежні кути рівні

 

 

 

 

Діагоналі рівні

 

 

 

 

Діагоналі перетинаються і в точці перетину діляться пополам

 

 

 

 

Діагоналі перпендикулярні

 

 

 

 

Сума сусідніх кутів 1800

 

 

 

 

Сума протилежних кутів дорівнює 1800

 

 

 

 

 

2. Самостійне розв’язування тестових завдань на с. 32. Ключ до тестів:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

В

Б

Г

Б

Б

Г

В

А

Б

Г

3. Розв’язування типових задач ( с. 33). Розв’язування розпочинається з останніх завдань. У класі виконуються завдання з 10 по 6 включно. Відповіді:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

?

35 см

760, 1040

5 см

6см, 11см

6 см

30 см

-------

16 см

24 см

 

 

ІV. Підведення підсумків уроку: Підготуватись до К/р,

 

V. Домашнє завдання:    Завдання 1 – 5 із типових  задач.

 

УРОК № 13

 

Тема уроку:                  КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1

 

Мета уроку:  Перевірити рівень знань умінь і навичок учнів з вивченої теми. Результати довести до відома батьків і дітей. Розвивати  пам'ять, образне мислення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

 

Тип уроку:  контрольна робота

 

Обладнання: картки із завданнями

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу

 

ІІ. Проведення контрольної роботи

Контрольна робота № 1 містить 4 варіанти і розрахована на 45 хвилин.

Варіанти додаються. Відповіді до завдань:

 

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

Б

В

В

Г

Б

Б

Б

Б

Г

Б

Б

Б

Б

Б

Б

В

В

Б

В

В

В

Г

Б

А

Протилежні сторони паралельні

Протилежні сторони паралельні

-----------------------

-----------------------

350

650

60 см

5 см

-------------------

--------------------

---------------------

-----------------------

 

ІV. Підведення підсумків уроку: тематична контрольна робота завершена.

V. Домашнє завдання:    повторити п. 2.

Категорія: 8 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 2105 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1