Понеділок, 20.05.2024, 08:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 8 клас

Многокутники та їх площі
06.02.2015, 18:44

УРОК № 43

Тема уроку:        МНОГОКУТНИКИ, ЇХ ВИДИ ТА ЕЛЕМЕНТИ

Мета уроку: сформувати в учнів розуміння змісту понять ламаної, простої ламаної, многокутника та його елементів.  Формувати  вміння відтворювати означення вивчених понять, і знаходити їх зображення на готовому рисунку, застосовувати вивчені поняття для розв’язування найпростіших задач. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Аналіз контрольної роботи

1. Вчитель проводить короткий аналіз контрольної роботи, вказує на типові помилки та показує шляхи їх подолання.

2. Розв’язування  аналогічних завдань та встановлення завдань для корекції знань вдома.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Поняття ламаної та її елементів. Проста ламана. Довжина ламаної, властивість довжини ламаної.

2. Замкнена ламана, многокутник. Елементи многокутника. Опуклий многокутник.

3. Теорема про суму кутів опуклого многокутника. Периметр многокутника.

4. Зовнішній кут многокутника. Сума зовнішніх кутів многокутника.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання задач № 661 – 664.
  2. Колективне розв’язування задач № 665,  669, 673, 675,  676, 678.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-5, с.143.

VI. Домашнє  завдання: п.15, № 668, 672, 688.

 

УРОК № 44

Тема уроку:        ВПИСАНІ  І ОПИСАНІ  МНОГОКУТНИКИ

Мета уроку: сформувати в учнів розуміння змісту вписаного та описаного многокутника, повторити відомості про вписаний та описаний трикутник і чотирикутник. Ввести поняття правильного многокутника та його Властивостей. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку вчитель перевіряє декілька зошитів з Д/з та оцінює їх.
  2. На уроці решта учнів класу усно звіряють відповіді задач Д/з.
  3. Для перевірки рівня засвоєння теоретичних знань клас виконує

                                 Математичний диктант

  1. Закінчить речення: «Ламаною називається фігура, яка складається з…»
  2. Дано просту незамкнену ламану ABCDE. Виконайте її зображення. Назвіть усі вершини та ланки ламаної.
  3. Закінчить речення: « Многокутником   називається..»
  4. Скільки всього діагоналей можна провести в опуклому п’ятикутнику ?
  5. За якою формулою обчислюється сума кутів опуклого многокутника ?
  6. Знайдіть суму кутів опуклого 12- кутника.
  7. Знайдіть градусну міру внутрішнього кута правильного 12-кутника.
  8.  Чому дорівнює сума зовнішніх кутів  6-кутника?
  9. Чи залежить сума зовнішніх кутів многокутника від кількості його кутів ?
  10.  Знайдіть зовнішній кут правильного 9-кутника.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Повторити поняття вписаного та описаного многокутника. Пригадати властивості вписаних і описаних трикутника та чотирикутника та формули для обчислення радіусів кіл:

А) для трикутника ;

Б) для прямокутного трикутника .

2. Вписані та описані правильні многокутники.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Розв’язування задач № 703, 705, 714,  723, 725,  726.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-5, с.150.

VI. Домашнє  завдання: п.15, 16,  № 704,  724, 716.

 

УРОК № 45

Тема уроку:  РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА    РОБОТА  №  15

Мета уроку:  закріпити  в учнів розуміння змісту вписаного та описаного многокутника, властивостей многокутника та їх застосування при розв’язуванні задач. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 3 учні відтворюють біля дошки розв’язання задач Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом за питаннями:
    • Що таке ламана ? Проста ламана ?
    • Що таке многокутник ?
    • Який многокутник називається опуклим ?
    • Що таке периметр многокутника ?
    • Як визначити суму кутів опуклого многокутника ?
    • Чому дорівнює сума зовнішніх кутів опуклого многокутника ?
    • Який многокутник називають списаним у коло ? Описаним навколо кола ?
    • Де лежить центр кола, описаного навколо трикутника?
    • Де лежить центр кола, вписаного а трикутник ?
    • Навколо якого чотирикутника можна описати коло?
    • В який чотирикутник можна вписати в коло ?
    • Який многокутник називають правильним ?

ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок

  1. Усне розв’язування задач :
    • Сума кутів опуклого семикутника дорівнює…
    • Яку кількість сторін має многокутник, якщо сума його кутів  - 10800 ?
    • Яку кількість сторін має многокутник, якщо кожен його зовнішній кут має 600

2. Колективне розв’язування задач :

  • Знайди кути п’ятикутника, якщо вони відносяться як 2:5:5:7:8.
  • Визначити кількість вершин многокутника, якщо сума його кутів вдвічі більша від суми його зовнішніх кутів, взятих по одному при кожній вершині.
  1. Самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

А

А

Б

60,80,120,120,160

3 сторони

Варіант 2

В

В

В

60,100,100,120,160

4 сторони

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-5, с.143, 150

VI. Домашнє  завдання: п.15, 16, № 692, 720.

 

УРОК № 46

Тема уроку:    ПЛОЩА.  ПЛОЩА ПРЯМОКУТНИКА І            КВАДРАТА

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про площу многокутника, одиницю вимірювання площ, властивості площ, рівновеликі фігури, рівно складені многокутники та їх властивості; вивчити формули для обчислення площ квадрата і прямокутника.  Формувати вміння використовувати їх для обчислення площ. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з виконаним Д/з та оцінити їх.
  2. Короткий аналіз самостійної роботи, пояснення задач, що викликали найбільше труднощів.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Многокутник. Плоский многокутник. Площа многокутника. властивості площ.

2. Одиниці вимірювання площ та співвідношення між ними. Рівновеликі фігури.

3. Вимірювання площ, палетка.

4. Площа прямокутника. Теорема 29.  Площа квадрата.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне розв’язування задач № 736, 737, 739, 741, 742.
  2. Колективне розв’язування задач № 743, 747, 754, 758, 760.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-5, с.158.

VI. Домашнє  завдання: п.17, № 750, 753, 756.

 

УРОК № 47

Тема уроку:    ПЛОЩА ПАРАЛЕЛОГРАМА ТА РОМБА

Мета уроку: вивчити формули для обчислення площ паралелограма  і ромба.  Формувати вміння використовувати їх для обчислення площ. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 3 учні на дошці виконують задачі з Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом за питаннями 1- 5, с 158, та задачі за готовими малюнками ( малюнки додаються).

ІІІ. Засвоєння нових знань

1. Паралелограм та його елементи. Площа паралелограма, теорема 20.

2.Ромб, площа ромба.

  1. Дельтоїд, площа дельтоїда, теорема 32.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання задач № 784, 786 (а,б,в,д).
  2. Колективне розв’язування задач № 788- на пів усно з поясненням, 792, 795, 800, 824.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1, 2, 5 с.166

VI. Домашнє  завдання: п.18,  № 789, 791, 801.

 

 

УРОК № 48

Тема уроку:      ПЛОЩА ТРАПЕЦІЇ

Мета уроку: Вивчити формулу знаходження площі трапеції. Формувати вміння використовувати їх для обчислення площ. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усно перевірити виконання задач Д/з, звірити відповіді.
  2. Поточна самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

Г

В

Б

10 см

15 см2

Варіант 2

В

Г

Б

3 см

14 см2

 

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Площа трапеції. Теорема 31
  2. Тренувальні задачі за готовими малюнками. Малюнки додаються.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання задач № 786 (г,г, е, є )
  2. Колективне розв’язування задач № 804, 806, 809, 833.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-5, с.166

VI. Домашнє  завдання: п.18, № 803, 808, 832

 

УРОК № 49

Тема уроку:    ПЛОЩА  ТРИКУТНИКА  

Мета уроку: Вивчити формули для обчислення площі трикутника. Формувати вміння використовувати їх для обчислення площ. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 3 учні на дошці відтворюють розв’язання задач Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом за готовими малюнками. Малюнки додаються.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Площа трикутника, теорема 33.
  2. Площа рівностороннього та прямокутного трикутників.
  3. Деякі інші формули для знаходження площі трикутників.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання вправ № 847, 850.
  2. Колективне виконання задач № 852, 854, 867, 869, 903, 904.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-6, с 175.

VI. Домашнє  завдання: п.15 - 19, № 851, 855, 865, 870.

 

УРОК № 50

Тема уроку:    РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА         РОБОТА  №  16

Мета уроку:  закріпити у учнів вміння обчислювати площі фігур користуючись спеціальними формулами. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:   практикум

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. До уроку перевірити виконання задач Д/З. записати на дошці задачі, при виконанні яких виникли труднощі.

2. Фронтальна робота з класом за контрольними питаннями та  розв’язування задач за готовими малюнками( малюнки додаються).

ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок

  1. Колективне розв’язування задач № 867, 905.

2. Самостійна робота № 16. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

В

В

Б

60 см2

460 см2

Варіант 2

Б

В

Б

60 см2

240 см2

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-6, с 175

VI. Домашнє  завдання: п.15 - 19, домашня С/Р № 5, с.185 ( І, ІІ вар).

 

1

2

3

Варіант 1

25см2

4 см

88 см2

Варіант 2

8см2

6 см

60 см2

УРОК № 51

Тема уроку:    РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета уроку: корекція знань та умінь учнів за результатами самостійної роботи, підготовка до контрольної роботи. Формувати вміння використовувати їх для обчислення площ. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання:  конспект, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Зібрати зошити для перевірки домашньої С/р.
  2. Повторення головного в розділі 3 ( с. 188).
  3. Проведення контролю теоретичних знань за картками. Картки додаються.
  4. Виконання тестових завдань ( с. 186). Відповіді до тестів:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Г

Б

В

Б

В

А

В

Б

В

В

ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок

  1. Розв’язування типових задач  № 5 – 10, с. 187.

V. Підведення підсумків уроку: головне в розділі 3, с 188.

VI. Домашнє  завдання:  типові задачі № 1 – 4, с.187.

 

УРОК № 52

Тема уроку:     КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6

Мета уроку: перевірити рівень засвоєння учнями змісту основних понять теми та якість сформованих умінь із застосуванням набутих знань. Розвивати логічне мислення та мовлення, пам'ять, аналітичні здібності. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.

Тип уроку:   контроль знань та вмінь

Обладнання:  картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу

ІІ. Проведення контрольної роботи

Кожен учень отримує картку із завданням і працює над ним протягом уроку. Завдання додаються. Відповіді до завдань :

 

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

1

Б

Г

Г

Б

2

Б

В

Б

В

3

В

Б

Б

В

4

Б

Б

А

В

5

Г

Б

Б

Б

6

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

ІІІ. Підведення підсумків уроку:  зібрати зошити для перевірки К/р.

ІV. Домашнє  завдання: повторити «Прямокутний трикутник»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: 8 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 3206 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1