Понеділок, 20.05.2024, 08:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 8 клас

Подібність трикутників
06.02.2015, 17:35

 

УРОК № 27

Тема уроку:  УЗАГАЛЬНЕНА  ТЕОРЕМА  ФАЛЕСА.    ПРОПОРЦІЙНІ ВІДРІЗКИ

Мета уроку: сформувати у учнів поняття про відношення відрізків та пропорційні відрізки ; домогтися свідомого розуміння учнями змісту теореми про пропорційні відрізки. Навчити учнів знаходити пропорційні відрізки на малюнку та записувати рівність відношень пропорційних відрізків. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Засвоєння нових  знань

1. Уявлення про зміст понять «відношення відрізків» та «пропорційні відрізки».

2. Теорема про пропорційні відрізки ( формулювання та ідея доведення).

3. Побудова четвертого пропорційного відрізка.

IІІ. Формування вмінь та навичок

  1. Усне розв’язування задач № 348, 349, 352.
  2. Колективне розв’язування задач № 356, 358, 359, 364, 386.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 4 с. 75.

V. Домашнє завдання:   п.8,  № 378, 361, 363, 373.

 

УРОК № 28

Тема уроку:  ПОДІБНІСТЬ ФІГУР. ПОДІБНІСТЬ ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку: сформувати у учнів уявлення про подібні фігури;  домогтися свідомого розуміння учнями змісту поняття «подібних фігур» та «подібних трикутників» зокрема.. Навчити учнів знаходити подібні фігури  на малюнку та записувати  відповідну рівність. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Задачі Д/з перевіряються усно з поясненням.
  2. Фронтальна робота з класом. Опитування теореми та усний рахунок за № 375, 381.

ІІІ. Засвоєння нових  знань

  1. Уявлення про подібні фігури.
  2. Означення подібних трикутників.
  3. Властивості відповідних елементів подібних трикутників.

IV. Формування первинних вмінь та навичок

  1. Виконання усних вправ № 396,  398,  400.
  2. Колективне письмове розв’язування задач № 402, 404, 407.

V. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 4 с. 75.

VІ. Домашнє завдання:   п.9,  №  406,  403.

УРОК № 29

Тема уроку:  ПОДІБНІСТЬ ФІГУР. ПОДІБНІСТЬ ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку:    закріпити  уявлення про подібні фігури та «подібних трикутників» зокрема.. Навчити учнів використовувати означення та властивості подібних фігур при розв’язуванні задач.  Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

 

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 2 учні на дошці виконують задачі Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом. Опитування означень та усне виконання задач № 397, 399, 410.

IІІ. Розвиток та закріплення  вмінь та навичок

  1. Розв’язування графічних задач № 409, 418.
  2. Історична задача № 422 та її практичне застосування у № 424.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 4 с. 75.

V. Домашнє завдання:    п. 9, № 411, 423.

 

УРОК № 30

Тема уроку:   ОЗНАКИ    ПОДІБНОСТІ    ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку: домогтися розуміння учнями першої ознаки подібності трикутників, навчити використовувати її при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. 2 учні відтворюють на дошці розв’язки задач  з Д/з.

2. Самостійна графічна робота. Поділити даний відрізок на дві частини пропорційні числам

              2 :3                                                              2 : 5

ІІІ. Засвоєння нових  знань

1.  Теорема (ознака подібності трикутників за двома кутами ): формулювання і доведення.

2.  Наслідки з теореми: формулювання і доведення.

3. Перша ознака подібності для окремих трикутників.

IV. Формування вмінь та навичок

  1. Усне виконання задач № 431, 432, 435.
  2. Колективне письмове розв’язування задач № 437, 438,  441, 443, 446.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 3 с. 91.

V. Домашнє завдання:   п.10,  № 442, 474, 475, 478.

 

 УРОК № 31

Тема уроку:   ОЗНАКИ    ПОДІБНОСТІ    ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку: домогтися розуміння учнями другої  ознаки подібності трикутників, навчити використовувати її при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до задач:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

В

В

Г

Бо кут А- спільний.

С=В=90 - А

Варіант 2

Г

Г

В

Бо кут С- спільний

В=С =90 -А

ІІ. Засвоєння нових  знань

1.  Теорема 17 (ознака подібності трикутників за двома сторонами і кутом між ними): формулювання і доведення.

2. Приклади застосування другої ознаки подібності трикутників.

IV. Формування вмінь та навичок

  1. Усне виконання задач № 431,  342.
  2. Колективне письмове розв’язування задач № 449, 461.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 4 с.91.

V. Домашнє завдання:   п.10,  № 460, 467.

УРОК № 32

Тема уроку:   ОЗНАКИ    ПОДІБНОСТІ    ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку: домогтися розуміння учнями третьої  ознаки подібності трикутників, навчити використовувати її при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до задач:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

В

В

В

За І або за ІІ ознаками.

 

Варіант 2

В

В

В

За ІІ ознакою

 

 

IІІ. Засвоєння нових  знань

1.  Теорема 18 (ознака подібності трикутників за двома сторонами і кутом між ними): формулювання і доведення.

2. Приклади застосування другої ознаки подібності трикутників.

IV. Формування вмінь та навичок

  1. Усне виконання задач № 434, 439.
  2. Навчальна самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

Г

В

Г

126 см.

10см, 10 см, 5 см

Варіант 2

В

Г

Б

84 см

30 см, 80 см,80 см

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 4 с.91.

V. Домашнє завдання:   п.10,  № 444, 450.

 

УРОК № 33

Тема уроку:   РОЗВЯЗУВАННЯ    ЗАДАЧ.    САМОСТІЙНА       РОБОТА № 9

Мета уроку:  вдосконалити навички  учнів у використанні ознак подібності трикутників при розв’язуванні задач , перевірити рівень знань і умінь для подальшої їх корекції. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   практикум

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Задачі Д/з перевіряються усно з поясненням.
  2. Контроль теоретичних знань за індивідуальними картками.

ІІІ. Розвиток вмінь та навичок

1.  Колективне розв’язування задач №  462,  472.

2.Навчальна самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

 

Б

Б

--------

1 см

Варіант 2

 

В

Г

------------

3 см

IV. Підведення підсумків уроку:   зібрати зошити для перевірки С/р

V. Домашнє завдання:   п.10,  № 471,  467.

 

УРОК № 34

Тема уроку:   ЗАСТОСУВАННЯ ПОДІБНОСТІ ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку:  вдосконалити навички  учнів у використанні ознак подібності трикутників при розв’язуванні задач , перевірити рівень знань і умінь для подальшої їх корекції. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   практикум

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. 2  учні на дошці відтворюють розв’язання задач  з домашнього завдання.

2. Фронтальна робота з класом за готовими малюнками по повторенню ознак подібності трикутників:

  • За якою ознакою подібні трикутники ?
  • Чи подібні трикутники ?
  • Знайдіть пари подібних трикутників і доведіть їх подібність

IІІ.  Засвоєння нових  знань

  1. Властивість бісектриси кута трикутника . Теорема 19.
  2. Властивість медіан трикутника. Теорема 20.
  3. Властивість відрізків хорд одного кола. Теорема 21.

IV. Формування вмінь та навичок

  1. Розв’язування опорних задач. ( Виконаємо разом).

2. Колективне розв’язування задач № 485, 492, 499.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1 – 5 с.104.

V. Домашнє завдання:   п.11,  № 486, 493, 494..

 

УРОК № 35

Тема уроку:    ПОДІБНІСТЬ  ПРЯМОКУТНИХ  ТРИКУТНИКІВ

Мета уроку:  сприяти засвоєнню  учнями   ознак подібності прямокутних трикутників та навчити використовувати їх  при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 3 учні біля дошки відтворюють розв’язки задач  Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом. Опитування властивостей  бісектриси та медіан трикутника та відрізків хорд кола.
  3. За готовими малюнками назвати пропорційні відрізки ( малюнки додаються.

IІІ.  Засвоєння нових  знань

  1. Повторення  означення прямокутного трикутника та назв його елементів.
  2. Ознаки подібності прямокутних трикутників, їх зв'язок із загальними ознаками подібності трикутників.

IV. Формування вмінь та навичок

  1. Усне виконання задач № 533, 535.
  2. Колективне розв’язування задач № 539,  546.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1, 2 с.113.

V. Домашнє завдання:   п.12,   № 537, 560.

 

УРОК № 36

Тема уроку:    ПОДІБНІСТЬ  ПРЯМОКУТНИХ  ТРИКУТНИКІ

Мета уроку:  сприяти засвоєнню  учнями   ознак подібності прямокутних трикутників та навчити використовувати їх  при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   засвоєння нових знань

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 2 учні біля дошки відтворюють розв’язки задач  Д/з.
  2. Фронтальна робота з класом. Опитування ознак подібності прямокутних трикутників.
  3. За готовими малюнками назвати подібні трикутники ( малюнки додаються.
  4. Математичний диктант
    1. Чи можуть бути подібними два прямокутних трикутники, якщо в одному з них є кут 400,  а в другому – 500 ?
    2. Виконайте зображення трикутника MNK (<K = 900). Через точку К проведіть пряму так, щоб вона поділила його на два трикутники подібні до нього. Запишіть позначення цих трикутників.
    3. Чи будуть подібними два прямокутних трикутники, якщо їх катети пропорційні ?

IІІ.  Засвоєння нових  знань

1. Ввести поняття проекції катета на гіпотенузу. Навчити за малюнком визначати проекції катетів.

2. Вивчити властивості катетів, їх проекцій на гіпотенузу та висоти прямокутного трикутника.

ІІІ. Розвиток вмінь та навичок

  1. Розбір задач рубрики « Виконаємо разом».
  2.  Колективне розв’язування задач №  541, 551,  543, 545а.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1-5 с.113.

V. Домашнє завдання:   п.12,   № 540,   552.

 

УРОК № 37

Тема уроку:    РОЗВЯЗУВАННЯ  ЗАДАЧ.  САМОСТІЙНА          РОБОТА № 10

Мета уроку:  сприяти засвоєнню  учнями   ознак подібності прямокутних трикутників та навчити використовувати їх  при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   практикум

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 2 учні біля дошки відтворюють розв’язки задач  Д/з.
  2. За готовими малюнками назвати подібні трикутники ( малюнки додаються).

3.Фронтальна робота з класом. Опитування ознак подібності прямокутних трикутників та властивостей.

ІІІ. Розвиток вмінь та навичок

  1. Колективне розв’язування задач:
    • Знайти катети прямокутного трикутника, якщо їх проекції на гіпотенузу дорівнюють 2 см і 3 см.
  • Знайти радіус кола, якщо хорда завдовжки 3 см ділить його у відношенні  1:2.
  1. Самостійна робота. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

 

1

2

3

4

5

Варіант 1

 

 

 

 

 

Варіант 2

 

 

 

 

 

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1-5  с.113

V. Домашнє завдання:   п.12,   №   544,  563.

 

УРОК № 38

 

Тема уроку:                      РОЗВЯЗУВАННЯ  ЗАДАЧ

Мета уроку:  сприяти засвоєнню  учнями   ознак подібності прямокутних трикутників та навчити використовувати їх  при розв’язуванні задач. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   практикум

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 2 учні біля дошки відтворюють розв’язки задач  Д/з.
  2. Розв’язування задач за  готовими малюнками  ( малюнки додаються).

ІІІ. Розвиток вмінь та навичок

1. Аналіз самостійної роботи. Розв’язування задач, аналогічних до завдань, які викликали найбільше труднощів.

2. Розв’язування типових задач. Підготовка до контрольної роботи.

IV. Підведення підсумків уроку:   дати відповіді на питання 1-5 с.113.

V. Домашнє завдання:   п.10 -12, задачі:

 

УРОК № 39

Тема уроку:                  КОНТРОЛЬНА РОБОТА  № 5

Мета уроку:  перевірити рівень знань та умінь учнів з вивченої теми, оцінити їх. Результати роботи довести до відома учнів та їх батьків.. Розвивати графічну культуру, зв’язне мовлення, пам'ять, аналітичне мислення, обчислювальні навички. Виховувати старанність, наполегливість відповідальність.

Тип уроку:   контролю знань та умінь

Обладнання : креслярське приладдя, конспект

 

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

ІІ. Проведення контрольної роботи

Кожен учень отримує картку із завданням і працює над ним протягом уроку. Завдання додаються. Відповіді і розв’язки до завдань:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

В – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В – 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IІІ. Підведення підсумків уроку: зібрати зошити для перевірки К/р.

ІV. Домашнє завдання:   п. 10 – 12.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: 8 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 4105 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1