Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Каталог файлів
Десятковы дроби
[ Викачати з сервера (24.9 Kb)
]
| 10.01.2015, 17:05 |
<p> </p>
<p align="center"><strong>УРОК № </strong><strong>92</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p style="margin-left:191.4pt;"><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong><span style="color:#800080;"><span style="font-size: 14px;"> ЩО ТАКЕ ДЕСЯТКОВИЙ ДРІБ. ЧИТАННЯ ТА ЗАПИС ДРОБУ</span></span></p>
<p> </p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> сформувати у учнів поняття десяткового дробу, навчити їх читати та записувати дроби. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, спостережливість. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> засвоєння нових знань</p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Засвоєння нових знань</em></strong></p>
<p><strong><u>Крок 1.</u></strong> <strong>Ведення поняття десяткового дробу</strong></p>
<p>Серед дробів найуживанішими у повсякденному житті є дроби зі знаменниками 10, 100, 1000 і т. д. Ти знаєш, що:</p>
<p>1 дм = 10 см, тому 1 см = <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif" width="24" /> дм, 3 см = <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gif" width="24" /> дм;</p>
<p>1 грн. = 100 к., тому 1к. = <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.gif" width="33" />грн., 8 грн. 21 к. = 8<img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.gif" width="33" /> грн..;</p>
<p>1 кг = 1000 г, тому 1 г = <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image010.gif" width="43" />кг, 2 кг 517 г = <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image012.gif" width="43" />кг.</p>
<p>Дроби <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif" width="24" />, <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gif" width="24" />, <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.gif" width="33" />, 8<img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.gif" width="33" />, <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image010.gif" width="43" />, 2<img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image012.gif" width="43" />мають знаменники 10, 100, 1000, 100, 1000, тобто одиницю з наступними нулями.</p>
<p>Такі дроби можна записувати за правилами, аналогічними до правил запису натуральних чисел у позиційній десятковій системі числення.</p>
<p><strong><u>Крок 2.</u></strong> <strong>Читання і запис десяткових дробів</strong></p>
<p>У числі 352 після одиниць поставимо кому і допишемо, наприклад, цифру 7. Цифра 7 означатиме десяті частини одиниці, тобто сім десятих. Одержане число записують так: 352,7. Кому ставлять для того, щоб відокремити цілу частину від дробової (читають: «352 цілих 7 десятих»).</p>
<p><strong> 352,7 = 352 <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image020.gif" width="24" /></strong></p>
<p>Якщо в числі на другому місці після коми стоїть цифра, то вона означає число сотих. У числі 352,71 сім десятих і одна сота, або 71 сота. Це число читають так: «352 цілих 71 сота», тобто так, як у записі зі знаменником.</p>
<p> <strong>352,71 = 352 <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image022.gif" width="33" />.</strong></p>
<p>У числі 352,718 сім десятих, одна сота, вісім тисячних; число читають: «352 цілих 718 тисячних».</p>
<p><strong> 352,718 = 352 <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image024.gif" width="43" /></strong></p>
<p>Скільки цілих містить число <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image026.gif" width="33" />? Як це записати? <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image026.gif" width="33" />= 0,17.</p>
<p>Числа 352,7; 352,71; 352,718; 0,17 називають десятковими дробами.</p>
<p>Десятковий дріб 0,017 (читають: нуль цілих 17 тисячних) має нуль цілих, нуль десятих, 1 соту і 7 тисячних. Звичайним дробом його записують так: 0,017 = <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image029.gif" width="42" />.</p>
<p>У записі десяткового дробу 0,017 після коми записано три цифри, саме стільки нулів у знаменнику звичайного дробу <img height="41" src="file:///C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image029.gif" width="42" />.</p>
<p>Таким чином, <strong>якщо в чисельнику звичайного дробу цифр менше, ніж нулів у знаменнику, то в десятковому дробі після коми дописують стільки нулів, щоб кількість цифр після коми дорівнювала кількості нулів у знаменнику звичайного дробу.</strong></p>
<p>Запис кожного десяткового дробу складається із двох частин — цілої та дробової: ліворуч від коми стоять цифри цілої частини, праворуч — цифри дробової частини.</p>
<p>Цифри дробової частини називають десятковими знаками.</p>
<p>Наприклад, цілою частиною дробу 56,127 є число 56, дробовою — число 0,127, а десятковими знаками — цифри 1, 2 і 7.</p>
<p> </p>
<p><strong><em>ІІІ. Вироблення практичних навичок</em></strong></p>
<ol>
<li>Усне виконання вправи № <strong>1174, 1175, 1176.</strong></li>
<li>Колективне виконання вправ № <strong>1178, 1179, 1181.</strong></li>
<li>Письмове виконання вправ:
<ul>
<li>№ <strong>1185</strong> – учні виконують самостійно, результат для перевірки проектується на дошку: <strong><em>1) 0,33; 2) 0,5; 3) 0,567; 4) 0,056; 5)0,008; 6)0,05.</em></strong></li>
<li>№ <strong>1086</strong> – виконується аналогічно:</li>
</ul>
</li>
</ol>
<p style="margin-left:1.0cm;"><strong><em>1) 1,88; 2)2,5; 3)1,567; 4) 1,326; 5) 12,548; 6) 154,85.</em></strong></p>
<ul>
<li> №<strong> 1188</strong> – один учень виконує біля дошки;</li>
</ul>
<p> </p>
<p style="margin-left:27.0pt;"><strong><em>IV</em></strong><strong><em>.</em></strong><strong><em> Підведення підсумків уроку: </em></strong>дати відповіді на питання 1 – 3 с. 263.</p>
<p style="margin-left:27.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:27.0pt;"><strong><em>V</em></strong><strong><em>.</em></strong><strong><em> Домашнє завдання</em></strong> : <strong>§ 29, № 1180, 1184, 1187.</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>УРОК № 93</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p style="margin-left:184.3pt;"><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong>ЩО ТАКЕ ДЕСЯТКОВИЙ ДРІБ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС ДРОБУ</p>
<p align="center"> </p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> закріпити у учнів поняття десяткового дробу, вдосконалити навички їх читання та запису . Розвивати пам'ять, мислення, увагу, спостережливість. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> практикум</p>
<p> </p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Актуалізація опорних знань</em></strong></p>
<ol>
<li>4 учні працюють біля дошки за картками.</li>
<li>Фронтальна робота з класом за демонстраційними картками:</li>
</ol>
<p style="margin-left:36.0pt;"> А) прочитати числа;</p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> Б) назвати розряди десяткових дробів.</p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>ІІІ. Розвиток і закріплення практичних навичок</em></strong></p>
<p style="margin-left:36.0pt;">На уроці виконуються вправи:</p>
<ul>
<li><strong>№ 1173</strong> – розбирається усно і запис у зошит;</li>
<li><strong>№ 1188, 1189</strong> – учні по черзі пояснюють;</li>
<li><strong>№ 1191</strong> – з допомогою вчителя</li>
</ul>
<ul>
<li> <strong>№ 1193</strong>– виконується аналогічно</li>
<li><strong>№ 1194</strong> – аналогічно;</li>
<li><strong>№ 1 183</strong>–самостійно з наступною перевіркою.</li>
<li> </li>
</ul>
<p style="margin-left:27.0pt;"><strong><em>IV</em></strong><strong><em>.</em></strong><strong><em> Підведення підсумків уроку: </em></strong>дати відповіді на питання 1 – 3 с. 263.</p>
<p style="margin-left:27.0pt;"> </p>
<ol style="list-style-type:upper-roman;">
<li value="5"><strong><em>Домашнє завдання</em></strong> : <strong>§ 29, № 1189, 1192, 1120.</strong></li>
</ol>
<p align="center"> </p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>УРОК № 94</strong></p>
<p> </p>
<p><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong>ПОРІВНЯННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ</p>
<p> </p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> навчити учнів порівнювати десяткові дроби. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність, цілеспрямованість.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> засвоєння нових знань</p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Актуалізація опорних знань</em></strong></p>
<ol>
<li>Зібрати зошити для перевірки Д/з.</li>
<li>Фронтальна робота з класом за демонстраційними картками по читанню десяткових дробів та запису значень величин десятковими дробами.</li>
</ol>
<p style="margin-left:54.0pt;"> </p>
<p><strong><em>ІІІ. Засвоєння нових знань</em></strong></p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><u>Крок 1</u></strong><u>.</u> <strong>Порівняння десяткових дробів</strong></p>
<p>Який шматок дроту довший — завдовжки 0,7 м чи 0,70 м?</p>
<p>0,7 м = 7 дм; 0,70 м = 70 см. Оскільки 7 дм = 70 см, то 0,7 м = 0,70 м.</p>
<p>Якщо до деякого десяткового дробу дописати праворуч нуль (або кілька нулів), то одержимо дріб, який дорівнює даному.</p>
<p><strong><em>Якщо деякий десятковий дріб закінчується нулями, то ці нулі можна відкинути й отримаємо дріб, який дорівнює даному.</em></strong></p>
<p>Десяткові дроби записують за тими ж правилами, що й натуральні числа. Тому порівнювати десяткові дроби можна за правилами, аналогічними до правил порівняння натуральних чисел.</p>
<p>Поміркуймо, який із дробів —15,4 чи 11,32 — більший.</p>
<p>Ціла частина першого дробу дорівнює 15, а другого — 11. Оскільки 15 > 11, то 15,4 > 11,32.</p>
<p>А зараз поміркуймо, який із дробів —15,41 чи 15,28 — більший. Дроби 15,41 і 15,28 мають однакові цілі частини, але перший з них має більше число десятих: 4 > 2. Тому 15,41 > 15,28.</p>
<p>Дроби 15,41 і 15,43 мають однакові цілі частини й однакове число десятих, однак перший із них має менше число сотих, тому 15,41 < 15,43.</p>
<p>Порівняємо дроби 3,42 і 3,423. Запишемо перший дріб так: 3,42 = 3,420.</p>
<p>Оскільки 3,420 < 3,423, то 3,42 < 3,423.</p>
<p><strong><u>Крок 2.</u></strong> <strong>Правила порівняння десяткових дробів</strong></p>
<p>Отже, <strong>із двох десяткових дробів більший той, у якого більша ціла частина. </strong></p>
<p><strong>Якщо десяткові дроби мають однакові цілі частини, то більшим буде той дріб, у якого більше число десятих.</strong></p>
<p><strong>Якщо число десятих однакове, то більшим буде той дріб, у якого більше число сотих, і т. д.</strong></p>
<p> </p>
<p><strong><u>Крок 3.</u></strong> <strong>Порівняння дробів на координатному промені.</strong></p>
<p>Десяткові дроби, як і звичайні, можна зображати точками на координатному промені. Знайдемо, наприклад, на координатному промені точку, що відповідає десятковому дробу 0,7. Для цього поділимо одиничний відрізок координатного променя ОХ на десять рівних частин. Кожна частина становить 0,1 одиничного відрізка.</p>
<p> <img src="/10.png" style="width: 200px; height: 131px;" /></p>
<p>Від початку променя відкладемо сім таких частин, отримаємо точку Е, яка відповідає числу 0,7. Кажуть і навпаки: точці Е відповідає число 0,7.</p>
<p>Щоб знайти точку, що відповідає числу 1,2, відкладемо від точки О одиничний відрізок і 2 десятих частини наступного одиничного відрізка. Отримаємо точку F, яка й відповідає числу 1,2.</p>
<p>Ми вже знаємо, що 1,2 > 0,7. Точка F, яка відповідає числу 1,2, лежить на координатному промені правіше від точки Е, яка відповідає числу 0,7. Отже, із двох десяткових дробів більшому дробу відповідає точка координатного променя, що лежить правіше.</p>
<p> </p>
<p><strong><em>І</em></strong><strong><em>V</em></strong><strong><em>. Вироблення практичних навичок</em></strong></p>
<ol>
<li>Робота з підручником. Самостійне виконання вправ <strong>№1195 , 1201.</strong></li>
<li>Письмове виконання вправ <strong>№ 1197, 1210</strong>. Вправи виконуються самостійно з наступною перевіркою вчителем.</li>
</ol>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:27.0pt;"><strong><em>V</em></strong><strong><em>.Підведення підсумків уроку: </em></strong>дати відповіді на питання 1 – 5 с. 263.</p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<div style="margin-left:36.0pt;">
<p><strong><em>V</em></strong><strong><em>І. Домашнє завдання</em></strong> : <strong>§ 29, № 1196, 1198, 1202.</strong></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
</div>
<p align="center"><strong>УРОК № 95</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong>ПОРІВНЯННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ</p>
<p> </p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> закріплення і розвиток навичок порівняння десяткових дробів за правилом та з використанням координатного променя. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність, цілеспрямованість.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> практикум</p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Актуалізація опорних знань</em></strong></p>
<ol>
<li>4 учні працюють за картками на листочках.</li>
<li>Вправи Д/з перевіряються усно.</li>
<li>Опитування правила порівняння десяткових дробів.</li>
<li>Фронтальна робота з класом за демонстраційними картками: прочитати дроби та порівняти їх.</li>
</ol>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>ІІІ. Розвиток і закріплення практичних навичок</em></strong></p>
<ol>
<li>Усне виконання вправ № <strong>1177.</strong></li>
<li>Колективне виконання вправ: №<strong>1205, 1206 </strong>– один учень біля дошки, </li>
</ol>
<p style="margin-left:54.0pt;"><strong>№ 1208</strong> – учні виконують разом з вчителем.</p>
<ol>
<li value="3">Завдання для кмітливих <strong>№ 1212, 1214, 1215.</strong></li>
</ol>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p><strong><em>IV</em></strong><strong><em>.</em></strong><strong><em> Підведення підсумків уроку: </em></strong> дати відповіді на питання 1 – 5 с. 263</p>
<p><strong><em>V</em></strong><strong><em>.</em></strong><strong><em> Домашнє завдання</em></strong>: <strong>§ 29, № 1207, 1209, 1211.</strong></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p align="center"><strong>УРОК № 96</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong>ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ</p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку</u></em></strong><strong><em><u>:</u></em></strong> навчити учнів додавати та віднімати десяткові дроби. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність, цілеспрямованість.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> засвоєння нових знань</p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Актуалізація опорних знань</em></strong></p>
<ol>
<li>Д/з перевіряється усно.</li>
<li>Фронтальна робота з класом за демонстраційними картками.</li>
</ol>
<p> </p>
<p><strong><em>ІІІ. Засвоєння нових знань</em></strong></p>
<p><strong><u>Крок 1.</u></strong> <strong>Додавання десяткових дробів</strong></p>
<p>Розглянемо задачу: В одному відрізі є 2 м 1 дм 2 см тканини, а в іншому 1 м 3 дм 4 см. Скільки тканини у двох відрізах?</p>
<p>Для розв'язання задачі додамо довжини обох відрізів у стовпчик.</p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong> 2 м 1 дм 2 см</strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong><sup>+ </sup></strong><strong><u>1 м</u></strong><strong><u> 3 дм 4 см</u></strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong> 3 м 4 дм 6 см</strong></p>
<p>Вирази довжини відрізів у метрах і спробуй додати одержані десяткові дроби у стовпчик.</p>
<p>2 м 1 дм 2 см = 2,12 м, 1 м 3 дм 4 см = 1,34м</p>
<p>Щоб відповісти на запитання задачі, потрібно додати числа 2,12 і 1,34.</p>
<p>Тому числа 2,12 та 1,34 потрібно підписати одне під одним так, щоб кома стояла під комою. Далі додати десяткові дроби так, як і натуральні числа, не зважаючи на коми. У сумі кому ставити під комою.</p>
<p>Запис додавання десяткових дробів у стовпчик має такий вигляд:</p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong> 2,12</strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong><sup>+ </sup></strong><strong><u>1,34</u></strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong> 3,46</strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong><u>Крок 2.</u></strong> <strong>Віднімання десяткових дробів</strong></p>
<p>Знайдемо різниці 3,46 – 2,12 і 3,46 – 1,34. Віднімаючи, за відомою сумою і одним із доданків знаходять другий доданок.</p>
<p>Оскільки 2,12 + 1,34 = 3,46, то 3,46 – 2,12 = 1,34 і 3,46 – 1,34 = 2,12.</p>
<p>Записи віднімання у стовпчик мають такий вигляд:</p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong> 3,46 3,46</strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"><strong><sup>– </sup></strong><strong><u>1,34 </u></strong><strong> <sup>– </sup><u>2,12</u><sup> </sup></strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"> <strong>2,12 1,34</strong></p>
<p style="margin-left:28.4pt;"> </p>
<p style="margin-left:28.4pt;"> </p>
<p>Отже, віднімаючи десяткові дроби, від'ємник підписують під зменшуваним так, щоб кома стояла під комою. Віднімають десяткові дроби, як і натуральні числа, не зважаючи на коми. У різниці кому ставлять під комою.</p>
<p><strong><u>Крок 3</u></strong><strong>.</strong> <strong>Властивості додавання і віднімання</strong></p>
<p>Додаючи й віднімаючи дроби з різною кількістю десяткових знаків, цю кількість можна зрівняти, дописавши нулі. Нулі можна і не дописувати, а подумки уявляти їх на тих місцях, де немає розрядних одиниць.</p>
<p>Для додавання десяткових дробів справджуються вивчені раніше переставна і сполучна властивості.</p>
<p>Переставна властивість: <strong><em>а + b = b + a</em></strong></p>
<p>Сполучна властивість: <strong><em>(а + b) +c = a + (b + c)</em></strong></p>
<p> </p>
<p><strong><em>І</em></strong><strong><em>V</em></strong><strong><em>. Вироблення практичних навичок</em></strong></p>
<ol>
<li>Усне виконання вправ <strong>№1224, 1225, 1228, 1229</strong>.</li>
<li>Робота з підручником <strong>№ 1230, 1231</strong> (письмово, по рядах).</li>
<li>Усне виконання вправи <strong>№1242.</strong></li>
<li>Вправи на віднімання <strong>№ 1243, 1244</strong>(письмово по рядах).</li>
<li>Вправи на рівняння <strong>№ 1235, 1246.</strong></li>
</ol>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:27.0pt;"><strong><em>V</em></strong><strong><em>.Підведення підсумків уроку: </em></strong>дати відповіді на питання 1 –5с. 271.</p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>V</em></strong><strong><em>І. Домашнє завдання</em></strong> : <strong>§ 30, № 1232, 1245, 1236, 1247.</strong></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>УРОК № 97</strong></p>
<p align="center"><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong>ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ</p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> закріплення і розвиток навиків учнів додавати та віднімати десяткові дроби та використовувати закони додавання. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати наполегливість, старанність, відповідальність, цілеспрямованість.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> практикум</p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Актуалізація опорних знань</em></strong></p>
<ol>
<li>4 учні працюють за картками .</li>
<li>Фронтальна робота з класом: а) опитування правил додавання та віднімання; б) усний рахунок за демонстраційними картками.</li>
</ol>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>ІІІ. Розвиток і закріплення практичних навичок</em></strong></p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> Учні на уроці працюють напівсамостійно, вчитель – допомагає, консультує, направляє, перевіряє. Завдання учням: досягни вершини.</p>
<p><img alt="Пирамидальная диаграмма" src="/11.png" style="width: 624px; height: 400px;" /><img alt="" src="/11.png" /></p>
<p> </p>
<p style="margin-left:27.0pt;"><strong><em>V</em></strong><strong><em>. Підведення підсумків уроку:</em></strong> зібрати зошити для перевірки</p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>V</em></strong><strong><em>І. Домашнє завдання</em></strong> : <strong>§ 30, № 1256, 1258, 1260.</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>УРОК № 98</strong></p>
<p> </p>
<p><strong><em><u>Тема уроку</u></em></strong><strong>: </strong>РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ</p>
<p> </p>
<p style="margin-left:135.0pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> закріплення навичок учнів додавати та віднімати десяткові дроби. Навчити застосовувати їх для розв’язування задач геометричного змісту. Розвивати пам'ять, мислення, увагу, зв’язне мовлення, навички обчислення параметрів геометричних фігур. Виховувати графічну культуру, наполегливість, старанність, відповідальність, цілеспрямованість.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> практикум</p>
<p> </p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Актуалізація опорних знань</em></strong></p>
<ol>
<li>Д/з перевіряється усно.</li>
<li>Фронтальна робота з класом за демонстраційними картками. Усний рахунок.</li>
</ol>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>ІІІ. Розвиток і закріплення практичних навичок</em></strong></p>
<ol>
<li> На уроці ми будемо додавати та віднімати десяткові дроби, а допомагатимуть нам в цьому герої казки «Снігова королева». Пригадаємо:</li>
</ol>
<ul>
<li>Як звали головних героїв ?</li>
<li>Що сталося з Каєм ?</li>
<li>Що зробила Герда ?</li>
</ul>
<p style="margin-left:7.1pt;">Допоможемо їй в цьому.</p>
<p style="margin-left:7.1pt;"> </p>
<p style="margin-left:7.1pt;"><strong>І етап.</strong> На своєму шляху Герда зустріла бабусю, яка вирішила залишити дівчинку в себе. Щоб вибратися звідти Герді треба розшифрує слово:</p>
<p>32,615 0,306 41,9 0,518 1,008 1,1 0,07</p>
<p><u>+ 0,497</u> + <u>8,74</u> + <u>2,713</u> + <u>2, 713 </u> +<u>5,09</u> + 3,13 + 2,426</p>
<p>33,112 9,046 44,613 3, 231 6,098 <u>0,986</u> <u>17,6</u></p>
<p> <strong>Ключ:</strong> 5,216 20,196</p>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tbody>
<tr>
<td style="width:91px;">
<p align="center"><strong>А</strong></p>
</td>
<td style="width:91px;">
<p align="center"><strong>В</strong></p>
</td>
<td style="width:91px;">
<p align="center"><strong>Д</strong></p>
</td>
<td style="width:91px;">
<p align="center"><strong>І</strong></p>
</td>
<td style="width:92px;">
<p align="center"><strong>М</strong></p>
</td>
<td style="width:92px;">
<p align="center"><strong>Н</strong></p>
</td>
<td style="width:90px;">
<p align="center"><strong>Я</strong></p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:91px;">
<p>9,046</p>
</td>
<td style="width:91px;">
<p>6,098</p>
</td>
<td style="width:91px;">
<p>5,216</p>
</td>
<td style="width:91px;">
<p>3,231</p>
</td>
<td style="width:92px;">
<p>44,613</p>
</td>
<td style="width:92px;">
<p>33,112</p>
</td>
<td style="width:90px;">
<p>20,196</p>
</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p><strong>Таблиця кодування:</strong></p>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tbody>
<tr>
<td style="width:64px;">
<p>6,098</p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p>3,231</p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p>5,216</p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p>33,112</p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p>3,231</p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p>44,613</p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p>9,046</p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p>33,112</p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p>33,112</p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p>20,196</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:64px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:64px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p> </p>
</td>
<td style="width:66px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p> </p>
<p style="margin-left:7.1pt;"> </p>
<p style="margin-left:7.1pt;"><strong>ІІ етап.</strong> Вирушила Герда далі. Зустріла галку, яка знала принца, дуже схожого на Кая. Галка пообіцяла Герді зустріч з принцом, якщо дівчинка правильно прочитає числа: <strong><em>0,1804; 1,804; 18,04; 180,4; 1804.</em></strong></p>
<p style="margin-left:7.1pt;"> </p>
<p><strong>ІІІ етап.</strong> Проте принц виявився не Каєм але пообіцяв дати Герді карету, якщо вона замість зірочок вірно розставить цифри.</p>
<p align="center">41,5*3 5*,386</p>
<p> + <u>2*,37*</u> ¯<u>26,*5*</u></p>
<p> *9,*94 *1,2*4</p>
<p> </p>
<p>Відповіді: 41,5<strong>2</strong>3 5<strong>7</strong>,386</p>
<p> + <u>2<strong>8</strong>,37<strong>1</strong></u> ¯<u>26,<strong>1</strong>5<strong>2</strong></u></p>
<p> <strong>6</strong>9,<strong>8</strong>94 <strong>3</strong>1,2<strong>3</strong>4</p>
<p> </p>
<p><strong>IV етап.</strong> Але в лісі на Герду напали розбійники. Маленька розбійниця погодилась відпустити Герду, якщо вона порівняє значення виразів:</p>
<p><strong><em>а) 13,2 + 18,04 та 48,36 – 17,04;</em></strong> <strong><em>б) 61,57 – 14,64 та 15,3 + 31,72.</em></strong></p>
<p> <em>31,24 < 31,32 46,93 < 47,02 </em></p>
<p> </p>
<p><strong>V етап.</strong> Допомагав Герді і північний олень, коли вона звільнила його розв’язавши рівняння: <strong><em>а) х – 17,345 = 2,2</em></strong> <strong><em>б) 49,1 +(10,1 – х) = 52,4.</em></strong></p>
<p> <u> <em>х</em> = 19,545, </u> <u> <em>х</em> = 6,8.</u></p>
<p> </p>
<p><strong>VI етап.</strong> За допомогою Друзів Герда звільнила Кая і швидко повернеться з ним додому, якщо розв’яже задачу <strong>№ 1268</strong></p>
<p> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>IV. Підведення підсумків уроку:</em></strong></p>
<p style="margin-left:36.0pt;"> </p>
<p style="margin-left:36.0pt;"><strong><em>V. Домашнє завдання:</em></strong> <strong>§ 30, 1270, 1266, 1251.</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"><strong>Урок № 99</strong></p>
<p align="center"> </p>
<p><strong><em><u>Тема уроку:</u></em></strong> КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 8</p>
<p style="margin-left:99.25pt;"><strong><em><u>Мета уроку:</u></em></strong> перевірка рівня знань та вмінь учнів з вивченої теми; розвиток мислення, пам’яті, уяви; виховання самостійності та відповідальності.</p>
<p><strong><em><u>Тип уроку:</u></em></strong> контролю</p>
<p align="center"><strong>ХІД УРОКУ</strong></p>
<p><strong><em>І. Організація класу</em></strong></p>
<p><strong><em>ІІ. Проведення контрольної роботи</em></strong></p>
<p>Завдання додаються. Відповіді до завдань:</p>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tbody>
<tr>
<td style="width:33px;">
<p>№</p>
</td>
<td style="width:296px;">
<p align="center"><em>Варіант 1</em></p>
</td>
<td colspan="2" style="width:337px;">
<p align="center"><em>Варіант 2</em></p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:33px;height:34px;">
<p>1</p>
</td>
<td style="width:296px;height:34px;">
<p align="right"> </p>
<p align="right">Б</p>
</td>
<td style="width:38px;height:34px;">
<p>1</p>
</td>
<td style="width:300px;height:34px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:33px;">
<p>2</p>
</td>
<td style="width:296px;">
<p align="right">Б</p>
<p> </p>
</td>
<td style="width:38px;">
<p>2</p>
</td>
<td style="width:300px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:33px;">
<p>3</p>
</td>
<td style="width:296px;">
<p align="right">Б</p>
<p align="right"> </p>
<p align="right"> </p>
</td>
<td style="width:38px;">
<p>3</p>
</td>
<td style="width:300px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:33px;">
<p>4</p>
</td>
<td style="width:296px;">
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
</td>
<td style="width:38px;">
<p>4</p>
</td>
<td style="width:300px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:33px;">
<p>5</p>
</td>
<td style="width:296px;">
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
</td>
<td style="width:38px;">
<p>5</p>
</td>
<td style="width:300px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="width:33px;">
<p>5*</p>
</td>
<td style="width:296px;">
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
</td>
<td style="width:38px;">
<p>5*</p>
</td>
<td style="width:300px;">
<p> </p>
</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p> </p>
<p><strong><em>IV. Підведення підсумків уроку.</em></strong> Зібрати зошити для перевірки К/р</p>
<p> </p>
<p><strong><em>V. Домашнє завдання:</em></strong> повторити дію множення та її властивості.</p>
|
Категорія: 5 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
|
Переглядів: 605 | Завантажень: 14
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|