УРОК № 77
Тема уроку: РОЗВ´ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТА ВПРАВ
Мета уроку: вдосконалення навиків учнів роботи зі звичайними дробами, показати використання перетворень дробів при розв’язуванні задач, підготовка до контрольної роботи. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: практикум
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. До уроку з’ясувати незрозумілі моменти Д\з та пояснити їх.
2. Зібрати зошити для перевірки Д\з.
3. Фронтальна робота з класом за питаннями 1 – 14, с. 222.
ІІІ. Закріплення та розвиток практичних навичок
1. Усне виконання вправ № 873, 881, 886, 889, 897, 933, 937,973, 981.
2. Самостійне виконання тестових завдань, с. 223. Відповіді до тестів:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
В
|
Г
|
Б
|
В
|
На 3360 грн.
|
3. Перевірити тестові завдання. В разі необхідності розв’язати вправи, подібні до тих, що викликали труднощі.
ІV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 14, с. 222.
V. Домашнє завдання: §23, 24, № 992, 954.
УРОК № 78
Тема уроку: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6
Мета уроку: перевірити знання і вміння учнів, набуті під час вивчення теми. Оцінити досягнення кожного учня в опануванні тем. Результати довести до відома учнів та їх батьків. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: контролю знань та умінь
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Проведення контрольної роботи
Кожен учень отримує картку із завданням, над виконанням якого працює протягом уроку. Контрольна робота проводиться у двох варіантах. Завдання додаються. Відповіді до завдань:
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
5*
|
Варіант 1
|
Г
|
Б
|
Б
|
1148 мм
|
98 дітей
|
|
Варіант 2
|
В
|
Б
|
Г
|
1120 мм
|
101 учень
|
|
IІІ. Підведення підсумків уроку: зібрати зошити для перевірки К/р
ІV. Домашнє завдання: повторити § 22, 23.
УРОК № 79
Тема уроку: ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДРОБІВ З ОДНАКОВИМИ ЗНАМЕННИКАМИ
Мета уроку:. навчити учнів додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Короткий аналіз контрольної роботи.
- Усний рахунок. Виразити в:
- Метрах: 2 дм; 71 см; 5 мм.
- Тонах: 2 ц; 15 ц; 132 кг; 2 738 кг.
- Годинах: 5 хв; 30 хв; 45 хв; 12 с.
Порівняти:
ІІІ. Засвоєння нових знань
Крок 1. Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Задача. Я розрізав пиріг на сім рівних частин. Ага з'їла 2 частини, а Угу — 3 частини. Яку частину пирога з'їли Ага і Угу? На скільки більше з'їв Угу, ніж Ага?
Розв’язання
1) Ага з'їла 2 частини, або пирога, а Угу 3 частини, або пирога. Разом вони з'їли 2 + 3 = 5 частин, або пирога. Отже, .
Щоб додати дроби з однаковими знаменниками, потрібно додати їхні чисельники і суму записати в чисельнику, а знаменник залишити той самий.
2) Відомо, що Угу з'їв 3 частини пирога, а Ага — 2. Угу з'їв з більше на 3 – 2 = 1 частину пирога, тобто він з'їв більше на пирога. Отже, .
Щоб відняти дроби з однаковими знаменниками, потрібно від чисельника зменшуваного відняти чисельник від’ємника і різницю записати в чисельник, а знаменник залишити той самий.
Додавання дробів з однаковими знаменниками зводиться до додавання чисельників, які є натуральними числами.
Тому для додавання таких дробів справджуються переставна і сполучна властивості додавання. Приклад використання властивостей додавання.
ІV. Вироблення та розвиток практичних навичок
- Усне виконання вправ №1012, 1014, 1015, 1017, 1018.
- Колективне виконання вправ № 1020, 1024, 1026, 1033, 1034, 1046
V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 3, с. 228.
VІ. Домашнє завдання: §26, № 1021, 1035, 1047. Повторити § 16.
__________________________________________________________
УРОК № 80
Тема уроку: ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДРОБІВ З ОДНАКОВИМИ ЗНАМЕННИКАМИ
Мета уроку: розвивати навички учнів додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками , розв’язування рівнянь. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: практикум
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Вправи Д/з перевіряються усно.
- 4 учні працюють на дошці за картками.
- 4 учні працюють за картками у зошитах.
- Фронтальна робота х класом. Опитування правил додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками, знаходження невідомих компонентів дій додавання та віднімання, усний рахунок за демонстраційними картками.
ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок
2. Колективне виконання вправ № 1028, 1029, 1041, 1042, 1051.
IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 3, с. 228.
V. Домашнє завдання: § 26, № 1043, 1030, 1052.
УРОК № 81
Тема уроку: ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДРОБІВ З ОДНАКОВИМИ ЗНАМЕННИКАМИ
Мета уроку: вдосконалення навичок учнів додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками. Розв’язування текстових задач. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: практикум
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- 4 учні працюють за картками, складеними за вправами Д/з.
- 4 учні працюють за індивідуальними картками у зошитах.
- Фронтальна робота з класом. Опитування правил додавання та віднімання та усний рахунок за демонстраційними картками.
ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок
1. Розв’язування вправ проводиться у вигляді гри – подорожі « Мандрівка країною дробів» за такими етапами :
- Отримання візи на в’їзд - № 1024.
- Митний огляд - № 1031, 1032.
- Поїздка до готелю - № 1040.
- Запрошення на святкову вечерю - № 1055.
- Перша екскурсія до району Дій - № 1053.
- Гостини у лабіринті рівнянь - № 1057.
- Парк розваг « Гойдалки нерівностей» - №1059.
IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 3, с.228.
V. Домашнє завдання: § 26, № 1039, 1045, 1058.
УРОК № 82
Тема уроку: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета уроку: вдосконалення навичок учнів додавати і віднімати дроби. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: практикум
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Фронтальна робота з класом. Усний рахунок за демонстраційними картками.
2. Домашнє завдання перевіряється усно.
ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок
- Колективне розв’язування вправ № 1022, 1050 .
- Самостійна робота № 13. Завдання додаються. Відповіді до завдань:
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Варіант 1
|
|
|
|
|
Варіант 2
|
|
|
|
|
IV. Підведення підсумків уроку: зібрати зошити для перевірки С/р.
V. Домашнє завдання: § 26, № 1023, 1060, 1070
УРОК № 82
Тема уроку: ДОПОВНЕННЯ ПРАВИЛЬНОГО ДРОБУ ДО ОДИНИЦІ
Мета уроку: ввести поняття доповнення правильного дробу до 1, навчити учнів доповнювати правильний дріб до 1. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальна робота з класом:
- Усний рахунок за демонстраційними таблицями;
- Гра « Закінчи речення» по правилам.
ІІІ. Засвоєння нових знань
1. Поняття доповнення до цілого, приклад моделі п’ятикутника.
2. Доповнення правильного дробу до одиниці.
ІV. Вироблення та розвиток практичних навичок
1. Усне виконання вправ № 1072, 1073, 1074, 1075.
2. Колективне виконання вправ № 1080, 1108,1113, 1115.
V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 6, с. 239.
VІ. Домашнє завдання: §27, №1096, 1098.
УРОК № 83
Тема уроку: ВІДНІМАННЯ ДРОБУ ВІД НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА
Мета уроку: навчити учнів віднімати дріб від натурального числа. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Математичний диктант
- Запиши 1 у вигляді дробів із знаменниками 3, 5, 8.
- Який дріб доповнює ⅜ до 1?
- Який дріб треба додати до ⅞ щоб одержати 1?
- Чи вірно, що доповненням дробу 3/5 до 1 є 4/5 ?
- Чому дорівнює значення х у рівнянні ¾ + х = 1?
- Запиши два дроби, що доповнюють один одного до 1.
- Обчисли суму: ⅛ + ⅜ + ⅝ + ⅞=…
- Обчисли різницю: ⅞ - ⅜ - ⅛ =…
- Заповни пропущене місце в рівності 4/9 + … =1.
- Встав пропущене число 6/11 - … = 0.
- Після обіду з’ясувалося, що тато з’їв 4/10 пирога, мама з’їла – 2/10, а Тарасик - 1/10. Яка частина пирога залишилася?
Відповіді :
ІІІ. Засвоєння нових знань
1. Віднімання правильного дробу від одиниці та від цілого числа.
2. Правило віднімання дробу від натурального числа.
3. Приклади запису віднімання дробу від числа.
ІV. Вироблення та розвиток практичних навичок
- Усне виконання вправ № 1076, 1077.
- Колективне виконання вправ № 1078, 1081, 1082, 1083, 1087,1089.
V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 6, с. 239.
VІ. Домашнє завдання: §27, № 1079, 1084, 1088.
УРОК № 84
Тема уроку: ВІДНІМАННЯ ДРОБУ ВІД НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА
Мета уроку: закріпити та розвинути навики учнів у відніманні дробу від числа з використанням доповнення правильного дробу до 1. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: закріплення та розвиток знань та вмінь
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Опитування правила віднімання дробу від натурального числа.
2. Усний рахунок за демонстраційними картками.
ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок
Колективне розв’язування вправ на віднімання дробу від цілого числа: № 1091, 1100, 1102, 1104, 1108.
ІV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 6, с. 239.
V. Домашнє завдання: §27, № 1092, 1101, 1105.
УРОК № 85
Тема уроку: ВІДНІМАННЯ ДРОБУ ВІД НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА
Мета уроку: закріпити та розвинути навики учнів у відніманні дробу від числа з використанням доповнення правильного дробу до 1. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: закріплення та розвиток знань та вмінь
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Опитування правила віднімання дробу від натурального числа.
2. Усний рахунок за демонстраційними картками.
ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок
Колективне розв’язування вправ з рівняннями № 1097, 1106,1110, 1111, 1113.
ІV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 6, с. 239.
V. Домашнє завдання: §27, № 1098, 1107.
УРОК № 86
Тема уроку: ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ МІШАНИХ ЧИСЕЛ
Мета уроку: навчити учнів додавати та віднімати мішані числа, сприяти виробленню практичних навичок, вивчити правило додавання та віднімання мішаних чисел. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: засвоєння знань
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Математичний диктант
- Виконайте віднімання 1 - ⅜;
- Обчисли різницю 1- ⅝;
- Яке число треба відняти від 1, щоб одержати ¾ ?
- Закінчи рівність 1 – 5/7 = ….
- Встав пропущене число 1 - …. = 3/5.
- Знайди значення виразу 5 - ⅞ .
- Яке значення різниці 3 - ⅓ ?
- Порівняй різницю 5 - ¾ та 3¼.
- Розв’яжи рівняння х + ⅜ = 3.
- Встав пропущене число: 3 - …/4 = 2¼.
- Знайди невідоме 7 – х = 6⅜.
Відповіді:
ІІІ. Засвоєння нових знань
1. Приклади та правило додавання мішаних чисел.
2. Додавання трьох і більше мішаних чисел.
3. Приклади та правило віднімання мішаних чисел.
ІV. Вироблення та розвиток практичних навичок
1. Усне виконання вправ № 1121 – 1126.
2. Колективне виконання вправ № 1127, 1129, 1135, 1137.
V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 249.
VІ. Домашнє завдання: §28, № 1128, 1136, 1142.
УРОК № 87
Тема уроку: ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ МІШАНИХ ЧИСЕЛ
Мета уроку: розвинути та закріпити навики учнів додавати та віднімати мішані числа, сприяти виробленню практичних навичок, вивчити правило додавання та віднімання мішаних чисел. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: розвиток навичок
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Клас самостійно виконує № 1130, 1134.
- Опитування правил додавання та віднімання мішаних чисел.
ІІІ. Закріплення та розвиток практичних навичок
- Розв’язування вправ на порівняння - № 1131, 1138, 1151.
2. Зображення мішаних чисел на координатному промені - № 1143, 1145, 1160, 1161.
IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4 с. 249.
V. Домашнє завдання: § 28, № 1132, 1139, 1146.
УРОК № 88
Тема уроку: ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ МІШАНИХ ЧИСЕЛ
Мета уроку: закріпити навики учнів додавати та віднімати мішані числа, вивчити правило додавання та віднімання мішаних чисел. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: практикум
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. З’ясувати , які питання виникли при виконанні Д/з та розібрати їх.
2. Фронтальна робота з класом, усний рахунок за демонстраційними картками.
ІІІ. Закріплення та розвиток практичних навичок
Учні працюють самостійно у парах. Вчитель надає їм посильну допомогу. Вправи до виконання № 1149, 1147, 1157, 1159.
IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4 с. 249.
V. Домашнє завдання: § 28, № 1148, 1150.
УРОК № 89
Тема уроку: РОЗВ´ЯЗУВАННЯ ВПРАВ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета уроку: провести пропедевтичну перевірку рівня навченості учнів, ліквідувати прогалини в знаннях та вміннях. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: самостійна робота
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Фронтальна робота з класом. Опитування означень та правил.
2. Усний рахунок за демонстраційними картками.
ІІІ. Розвиток практичних навичок
1. Розв’язування задач практичного змісту - № 1166, 1167, 1168.
2. Самостійна робота № 14. Завдання додаються. Відповіді до завдань:
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Варіант 1
|
Б
|
А
|
Б
|
Р > 1022/37
|
Варіант 2
|
Б
|
А
|
А
|
Р< 7 17/41
|
IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4 с. 249.
V. Домашнє завдання: § 28, № 85, 99, 100, с. 334.
УРОК № 90
Тема уроку: РОЗВ´ЯЗУВАННЯ ВПРАВ
Мета уроку: ліквідація прогалин в знаннях та навиках учнів, підготовка до контрольної роботи. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: практикум
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Зібрати зошити для перевірки Д/з.
2. Провести аналіз самостійної роботи, розв’язати завдання, аналогічні до тих, що викликали труднощі.
ІІІ. Вироблення та розвиток практичних навичок
1. Робота з класом за контрольними питаннями (с. 256).
2. Самостійне виконання тестових завдань( с. 257) з наступною перевіркою та роботою над помилками. Відповіді до завдань:
IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 –10 с. 256
V. Домашнє завдання: § 28, № 1164, 1165.
УРОК № 91
Тема уроку: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 7
Мета уроку: перевірити рівень знань та вмінь учнів додавати та віднімати мішані числа, результати роботи довести до відома учнів та їх батьків. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення. Виховувати уважність, старанність, відповідальність.
Тип уроку: контролю знань та вмінь
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Проведення контрольної роботи
Робота проводиться у двох варіантах. Завдання додаються. Відповіді до завдань:
Варіант 1
|
Варіант 2
|
1 |
|
1 |
|
2 |
|
2 |
|
3 |
|
3 |
|
4 |
|
4 |
|
5 |
|
5 |
|
|
|
|
|
IV. Підведення підсумків уроку: зібрати зошити для перевірки К/р.
V. Домашнє завдання: повторити таблицю множення
- Усне виконання вправ № 866 – 868.
- Колективне виконання вправ № 888, 890, 892, 893, 895, 897.
V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 6 – 8, с. 197 .
VІ. Домашнє завдання : §23, № 889, 891, 896.
|