П`ятниця, 10.01.2025, 18:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 7 клас

Многочлени
01.02.2015, 17:00

 Урок №  23

Тема уроку:      МНОГОЧЛЕН. СТАНДАРТНИЙ ВИГЛЯД МНОГОЧЛЕНА

Мета уроку:  ввести поняття многочлена та його стандартного вигляду, сприяти засвоєнню учнями цих понять; навчити визначати многочлени, читати їх та зводити до стандартного вигляду. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання : підручник,  пакет ММу «Алгебра 7».

 

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усне виконання завдань № 298, 300.
  2. Перемножте одночлени і заповніть таблицю:

 

х

-0,1х

2

а

 

 

 

 

 

 

 

 

   -3ах

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Многочлен як сума і різниця одночленів. Означення многочлена.
  2. Члени многочлена. Двочлен та тричлен.
  3. Подібні члени многочлена. Многочлен стандартного вигляду. Зведення многочлена до стандартного вигляду.
  4. Як вірно називати вираз ?

 

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання вправ № 365 – 368.
  2. Розв’язування вправ рубрики  «Виконаємо разом».
  3. №369 (І строчка), 370 (І строчка) учні виконують самостійно, 2 учні виконують на крилах дошки з наступною перевіркою.
  4. Вправи № 371, 373, 378, 380 – спочатку розв’язуються колективно, а потім, учні з високим та достатнім рівнем знань працюють самостійно з наступною перевіркою вчителем та оцінюванням.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 86.

VI. Домашнє завдання: § 10, № 372, 374.

 

Урок №  24

Тема уроку:  ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ

Мета уроку:  навчити учнів додавати  та віднімати многочлени, вивчити правила додавання та віднімання. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань та вмінь

Обладнання :  підручник,  пакет ММу  «Алгебра 7».

 

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Вияснити, які труднощі виникли при виконанні Д/з та розібрати їх.
  2. Фронтальне виконання класом з наступною перевіркою  зошитів

Математичний диктант

  1. Який вираз називається многочленом?
  2. Що таке двочлен?
  3. Скільки членів містить тричлен?
  4. Який многочлен вважають записаним в стандартному вигляді?
  5.  Чи в стандартному вигляді записано многочлен:2+2х-7х2 –9х3 –2х
  6. Зведіть многочлен до стандартного вигляду: 4-12+13х2+5-х2+8х4.
  7. Впорядкуйте за спадними степенями х многочлен 1-х4+3х3+2х2+х.
  8. Подайте многочлен у стандартному вигляді  4х - 2х·3у - 3у - 5ху.
  9. Запишіть у вигляді многочлена розв’язок задачі: «Книга коштує  с гривень, а зошит – х гривень. Скільки грошей треба заплатити за 2 книги і 10 зошитів ?»
  10.  Чи можна вважати вираз  (а + с)·к многочленом ?

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Дії, які можна виконувати над многочленами.
  2. Додавання многочленів.  Правило додавання многочленів та вимоги до запису суми. Приклади додавання.
  3. Різниця многочленів. Правило віднімання многочленів та вимоги до запису.
  4. Правила розкриття дужок. Приклади його застосування.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Розгляд вправ рубрики  «Виконаємо разом».
  2. Колективне розв’язування вправ № 401, 402, 404, 414(додатковий).

    V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1- 5, с.92.

VI. Домашнє завдання: §11, № 403, 413.

 

Урок №  25

Тема уроку:    ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ

Мета уроку:  закріпити навички додавання і віднімання многочленів, розглянути окремі  випадки використання додавання і віднімання многочленів. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  розвиток та закріплення знань та вмінь

Обладнання : підручник,  пакет ММу «Алгебра 7».

 

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з домашнім завданням та оцінити їх.
  2. 4 учні працюють на дошці за картками, складеними за домашнім завданням (картки додаються).
  3. 4 учні працюють на місцях за індивідуальними картками.
  4. Фронтальна робота з класом за питаннями 1 – 5 (с.92) та № 400.

 

ІІІ. Розвиток та закріплення  практичних навичок

  1. Вправи на обчислення значення виразу:  № 406(а, в).
  2. Вправи на розв’язування рівнянь та доведення тотожностей: № 410 (а – г), 424  (а, г).
  3. Вправи на розвиток логічного мислення: № 408, 418 (а), 421, 425(а).

IV. Підведення підсумків уроку: випадки застосування додавання та віднімання многочленів.

V. Домашнє завдання: §11,  №407, 409(а,б), 420.

 

 

Урок №  26

Тема уроку:         МНОЖЕННЯ ОДНОЧЛЕНА НА МНОГОЧЛЕН

Мета уроку:  ввести поняття множення одночлена на многочлен, повторити розподільну властивість множення, вивчити правило множення та алгоритм його застосування. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

 

Тип уроку:  засвоєння нових знань та умінь

Обладнання :  підручник,  пакет ММу «Алгебра 7».

 

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку з’ясувати незрозумілі моменти з Д/з та розібрати  їх.
  2. Самостійна робота.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Повторити розподільну властивість множення та виконати усно № 433.
  2. Правило множення одночлена на многочлен та його  застосування на практиці.
  3. Геометрична інтерпретація  множення одночлена на многочлен.

IV. Вироблення практичних навичок

  1.  Розв’язування вправ рубрики «Виконаємо разом».
  2.  Колективне розв’язування вправ на вироблення навичок множення:  № 437, 440, 447.
  3. Додаткові вправи № 451, 547.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 5, с. 99.

VI. Домашнє завдання: §12,  № 439,  449.

 

УРОК №  27

Тема уроку:   МНОЖЕННЯ ОДНОЧЛЕНА НА МНОГОЧЛЕН

Мета уроку:  закріплення та розвиток навичок  множення одночлена на многочлен, розглянути різні випадки його застосування. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

 

Тип уроку:  закріплення та розвиток вмінь

Обладнання:   підручник,  пакет ММу «Алгебра 7».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з домашнім завданням та оцінити їх.
  2. 4 учні працюють на дошці за картками, складеними за домашнім завданням (картки додаються).
  3. 4 учні працюють на місцях за індивідуальними картками.
  4. Фронтальна робота з класом за питаннями 1 – 5 (с.99) та       № 433.

ІІІ.  Закріплення та розвиток практичних навичок

  1. Вправи на обчислення значення виразу:  № 442 (а, в).
  2. Вправи на розв’язування рівнянь та доведення тотожностей: № 443 (а – г), 454  (а, г).
  3. Вправи на розвиток логічного мислення: № 457 (а), 466, 468(а).

 

ІV. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 5, с. 99.

V. Домашнє завдання: §12,  № 444, 452(а, б), 442 (б, в).

 

Урок №  28

Тема уроку:            МНОЖЕННЯ    МНОГОЧЛЕНІВ

Мета уроку:  сформувати поняття множення многочленів, вивчити правило множення многочленів та навчити застосовувати його на практиці.  Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання:  підручник,  пакет ММу  «Алгебра 7».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку з’ясувати незрозумілі моменти Д/З  та пояснити їх.
  2. Клас виконує у двох варіантах   самостійну роботу.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Приклади множення многочленів з використанням розподільної властивості множення.
  2. Правило множення многочлена на многочлен.
  3.  Приклади множення многочленів. Розбір завдань рубрики «Виконаємо разом».
  4. Геометрична  інтерпретація  множення  многочленів.

IV. Вироблення практичних навичок

  1.  Колективне поетапне виконання вправ № 476, 478, 482,  494.
  2. Самостійне виконання  з наступною перевіркою №  480.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 4, с. 106.

VI. Домашнє завдання: §13,  № 479,  492.

Урок №  29

Тема уроку:            МНОЖЕННЯ    МНОГОЧЛЕНІВ

Мета уроку:  закріпити вміння та розвинути навички множення многочленів, розглянути різні випадки застосування множення многочленів.  Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання:  підручник,  пакет ММу  «Алгебра 7».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з домашнім завданням та оцінити їх.
  2. 4 учні працюють на дошці за картками, складеними за домашнім завданням (картки додаються).
  3. 4 учні працюють на місцях за індивідуальними картками.
  4. Фронтальна робота з класом за питаннями 1 – 4 (с.106) та № 474.

ІІІ. Розвиток та закріплення практичних навичок

  1. Розв’язування рівнянь №488, 504 (а, б).
  2. Знаходження значення виразу № 483 (а, б).
  3. Спрощення  виразів № 500, 502(а, в), 508.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 4, с. 106.

VI. Домашнє завдання: §13,  № 486,  499.

 

 

Урок №  30

Тема уроку:            РОЗВ’ЯЗУВАННЯ   ВПРАВ. САМОСТІЙНА РОБОТА № 4.

Мета уроку:  провести підготовку до самостійної роботи. Провести самостійну роботу для перевірки рівня навченості учнів та підготовки до контрольної роботи. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання:  підручник,  пакет ММу  «Алгебра 7».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання.  З’ясування всіх незрозумілих моментів.
  2. Фронтальна робота з класом. Дати відповіді на питання:
  • Що таке многочлен ?
  • Який многочлен вважається записаним у стандартному вигляді?
  • Як виконати додавання ( віднімання) многочленів?
  • Як виконати множення одночлена на многочлен ?
  • Як виконати множення многочленів ?

ІІІ. Проведення самостійної роботи

Самостійна робота проводиться за завданнями підручника, с. 112.  Розв’язки та відповіді до  завдань:

Варіант 1

 

1

Обчисліть значення виразу 3х2 – х + 2, якщо х = - 1,3.

 

 

2

Знайдіть суму, різницю і  добуток многочленів а2 +а – 3  і  а2 – 2.

 

 

3

Спростіть вираз:  (х + 3)(3 – х) + х2.

 

 

4

Розв’яжіть рівняння: (х – 5)(х + 1) = х2 – 13.

 

Варіант 2

1

Обчисліть значення виразу  а2 – 3а + 1, якщо а = -1,6.

 

2

 Знайдіть суму, різницю та добуток многочленів n2 – n – 2  і  n2 – 1.

 

3

Спростіть вираз:  25 – (5 – с)(5 + с).

 

4

Розв’яжіть рівняння: (х – 2)(х + 4) = х2.

 

 

Варіант 3

 

1

Обчисліть значення виразу с2 – 2с + 3, якщо с = -1,2.

 

 

 

2

Знайдіть суму, різницю і  добуток многочленів  2 - а – 1  і  а2 + 2.

 

3

Спростіть вираз:  р2 - (2 + р)(2 – р) .

 

4

Розв’яжіть рівняння: (х – 1)(х + 3) = х2 + 3.

 

Варіант 4

1

Обчисліть значення виразу     z2 – 2z+ 3,  якщо  z  = - 2,1.

 

2

Знайдіть суму, різницю і  добуток многочленів с2 +2с + 1  і  с2 + 3.

 

3

Спростіть вираз:  х2 – с2 + (с - х)(с +  х).

 

4

Розв’яжіть рівняння: х (х - 3) = х2 – 5х + 4.

 

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 4, с. 106.

VI. Домашнє завдання: §12,  13,  Домашня С/Р( змінені варіанти).

 

Урок №  31

Тема уроку:            РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ

Мета уроку: аналіз контрольної роботи та корекція знань на її основі,  підготовка до контрольної роботи.  Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  практикум

Обладнання:  підручник,  пакет ММу  «Алгебра 7».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Зібрати зошити для перевірки домашньої самостійної роботи.
  2. Аналіз самостійної роботи, виконаної в класі.
  3. Повторення основних теоретичних питань.

ІІІ. Вдосконалення практичних навичок

  1. Кожен учень отримує індивідуальне завдання, над яким працює протягом уроку, отримуючи допомогу вчителя.
  2.  Учні, що отримали високі бали, допомагають вчителю, надають консультації та допомогу іншим учням.
  3. Колективне розв’язування типових задач до контрольної роботи № 3.

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 26, с. 115.

VI. Домашнє завдання: §12, 13,  тестові завдання № 3.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Б

В

Г

Б

Г

В

Б

А

В

В

 

 

Урок №  32

Тема уроку:            КОНТРОЛЬНА   РОБОТА № 3

Мета уроку:  встановити рівень знань та умінь учнів з вивченої теми. Довести результати роботи до відома учнів та їх  батьків. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне математичне мовлення, логіку мислення. Виховувати уважність наполегливість, старанність.

Тип уроку:  контролю знань та вмінь.

Обладнання:  картки із завданнями

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Проведення контрольної роботи

Робота проводиться у 4 варіантах. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

1

В

Г

Б

Г

2

А

Б

Г

Б

3

Б

В

Б

Г

4

А) 5х + х2;

Б) 3х2 – 11х.

А)х2 + 11х,

Б) 5х2 – 5х + 8.

А)6х2 – х,

Б) 8х2 – 9х.

А) 15х – х2,

Б) 5х2 + 3х.

5

-6х2 + х – 12

12х2 – 2х – 6

-45х2 + 16х – 24

15х2 – 17х – 14

6

9х +24 = -30

Х – 9 = 30

-2х – 2 = 118

4 – 5х = 104

7

А) х = 0,

Б) х = 0.

А) х = - 1/6,

Б) х = -20 ¾.

А) х = 17,75,

Б) х = 11

А) х = -1,25,

Б) х = 0,75.

8

6(n + 1)

12(n – 3)

7(n – 9)

3(n + 3)

 

 

V. Підведення підсумків уроку:  дати відповідь на питання 1 – 26, с. 115.

VI. Домашнє завдання: §12, 13.

 

                                                                              

Категорія: 7 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 1689 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1