Субота, 25.01.2025, 16:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 7 клас

Основні фігури планіметрії
05.02.2015, 06:55

 

УРОК № 1

Тема уроку: ВСТУП. ТОЧКИ І ПРЯМІ, ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку: ознайомити учнів з новим предметом, з історією виникнення геометрії.                                                                  Вивчити основні геометричні фігури та їх властивості, навчити використовувати їх при розв’язуванні задач.                                    Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати.                                                       Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання : портрет Геродота, Евкліда.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

1. Ознайомити учнів із структурою підручника, його основними розділами та кількістю                                                                    тематичних та самостійних робіт.

2. Знайомство з необхідним приладдям та правилами його використання.

ІІ. Засвоєння нових знань

  1. Історична довідка.

Стародавній грецький вчений та історик Геродот писав про зародження геометрії в Древньому                                               Єгипті біля 2000 років до н. е.: «Єгипетський фараон поділив землю, дав кожному єгиптянину                                                         ділянку землі і брав податок з кожної ділянки. Бувало, що Ніл заливав ту чи іншу ділянку,                                                          тоді її господар звертався до царя  і цар присилав землемірів, щоб встановити на скільки                                                      зменшилась ділянка і, відповідним чином, визначити зменшення податку. Так виникла геометрія                                                   в Єгипті, а звідти прийшла в Грецію.»

Слово «геометрія» - грецьке, означає « геос» - земля, «метрео» - виміряю.

Дослівно: геометрія – землемірство.

  1. Використання геометрії в житті.
  2. Евклідова геометрія.
  3. Розділи геометрії.
  4. Основні фігури планіметрії, їх позначення та зображення.
  5. Властивості основних фігур планіметрії.

ІІІ. Вироблення  практичних  навичок

1.Усне виконання задач № 1 – 6 з поясненням.

2. Розв’язування  задачі  рубрики «Виконаємо разом».

3. Письмове виконання задач № 7, 8, 9, 11 – 14, 18, 20.

IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання1 – 9, с.9.

V. Домашнє завдання: §1, №  10, 15, 17, 19.

 

УРОК № 2

Тема уроку:               ВІДРІЗКИ ТА ЇХ ДОВЖИНИ

Мета уроку: систематизувати знання учнів про взаємне розміщення найпростіших фігур на площині,

навчити учнів відкладати та вимірювати відрізки, вивчити властивості відкладання та вимірювання відрізків,

розглянути випадки їх застосування для розв’язування задач. Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення,

вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  геометричні вимірювальні інструменти, ММК.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірити до уроку декілька зошитів з Д/З та оцінити їх.
  2. 4 учні на дошці виконують малюнки до задач Д/З і пояснюють їх виконання.
  3. Фронтальна робота з класом за питаннями 1 – 9, с. 9.
  4. Практична робота  на форматних листах А-4:
  1. Побудувати на площині пряму а і позначити точку А ¢ а.
  2. Побyдувати на площині пряму b і 5 точок, дві з яких лежать на прямій b, а три – не лежать на ній.
  3. Позначте на площині дві точки А і К, проведіть через них стільки прямих, скільки це можливо.
  4.  Дві прямі а і с мають одну спільну точку. Зобразіть це на малюнку і виконайте необхідні позначення.

ІІІ.  Засвоєння нових знань

  1. Учні самостійно вивчають текст §2 ( 5хв) і дають усно відповіді на питання  с. 15.
  2. Розбір задач рубрики «Виконаємо разом».
  3. Виконання усних задач № 31 – 37. Перед виконанням № 35 ввести поняття півплощини..

ІV. Вироблення  практичних  навичок

  1. Виконання графічних задач № 39, 40, 42.
  2. Розв’язування задач обчислювального характеру № 44, 45, 47, 48, 51.

IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання1 – 7, с.15.

V. Домашнє завдання: §2, №  38,43, 46, 55.

 

УРОК № 3

Тема уроку:      КУТИ    ТА   ЇХ   МІРИ

Мета уроку: сприяти засвоєнню учнями поняття кута та його елементів, вивчити означення кута,

властивості      відкладання та вимірювання кутів, їх застосування при розв’язуванні задач.

Розвивати абстрактну уяву, пам'ять,  мислення, вміння  систематизувати і узагальнювати.

Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  засвоєння нових знань

Обладнання :  креслярське приладдя, ММК.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/З та оцінити їх.
  2.  4 учні біля дошки виконують задачі Д/З і пояснюють розв’язання.

3. Фронтальна робота з класом за готовими малюнками 1 – 10, таблиця 7.1 ( слайди):

  1. АС = 15 см;
  2. МК = 9 см;
  3. DF = 10,3 см;
  4. LM = 5 см;
  5. FD = 15см;
  6. FC = BD,
  7. 9 см і 12 см;
  8. 6 см і 18 см;
  9.  16 см і 12 см;
  10. BD = 0,5AE = 10 см;             AE = 24см

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Учні самостійно опрацьовують §3 ( 7 хв) і дають відповіді на питання 1 – 7, с. 22.
  2. Усне виконання тренувальних задач № 63 – 66.

 

IV.  Вироблення  практичних  навичок

  1. Розібрати задачі рубрики « Виконаємо разом», с. 23.
  2. Колективне виконання задач № 66, 67, 68, 71, 73, 74,79, 81, 84, 85, 86.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання  1 – 7, с.22.

VІ. Домашнє завдання: §3, № 70, 76, 77, 80, 83, 87.

 

УРОК № 4

 

Тема уроку:       РОЗВЯЗУВАННЯ    ЗАДАЧ

Мета уроку: розвиток і закріплення навичок роботи з основними геометричними фігурами та їх властивостями.

Розвивати абстрактну уяву, пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати.

Виховувати старанність, наполегливість, самостійність, відповідальність

Тип уроку:  практикум

Обладнання :  креслярське приладдя, ММК.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. 2 учні виконують біля дошки № 83, 87 з наступним поясненням.
  2. Решта задач Д/З перевіряються усно з поясненням.

ІІІ. Розвиток та закріплення  практичних  навичок

  1. Фронтальна робота з класом за слайдами  (таблиця 7.2)
  2. Самостійна робота  за підручником, с.27. Робота носить навчальний характер.                                                              Учні з достатнім рівнем  і нижче можуть користуватися підручником. Відповіді до задач:

 

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

1

10 см

12 см

11 см

12 см

2

650

1000

300

800

3

5 см або 13 см

16 см або 4 см

10 см або 4 см

17 см або 7 см

4

200 і 600

250 і 450

400 і 600

450 і 750

 

IV. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання  1 – 32, с.29.

V. Домашнє завдання: §1, §2, §3, завдання в тестовій формі, с. 28.

Ключ до тесту:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

в

в

а

а

б

г

а

в

в

б

 

УРОК № 5

 

Тема уроку:                 КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1

Мета уроку:  перевірити рівень знань та вмінь учнів з вивченої теми. Розвивати абстрактну уяву,

пам'ять, мислення, вміння систематизувати і узагальнювати. Виховувати старанність, наполегливість,

самостійність, відповідальність.

Тип уроку:  контролю знань та вмінь

Обладнання :  картки із завданнями

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Зібрати зошити для перевірки Д/З та якості ведення зошитів.

ІІ. Проведення контрольної роботи

IІІ. Підведення підсумків уроку: зібрати зошити для перевірки К/р.

ІV. Домашнє завдання: дати відповіді на питання  1 – 32, с.29.

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: 7 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 957 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1