П`ятниця, 10.01.2025, 17:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Математика в школі

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Коспекти уроків » 7 клас

Суміжні та вертикальні кути
05.02.2015, 07:03

Урок № 6

Тема уроку:   СУМІЖНІ КУТИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку:  ввести поняття «суміжні кути», навчити учнів будувати їх, вивчити означення та властивості суміжних кутів; розвивати образне та творче мислення, уяву, пам'ять; виховувати уважність, наполегливість, відповідальність.

Тип:  засвоєння нових знань

Обладнання:  ММк, креслярське приладдя

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Аналіз контрольної роботи

Вчитель проводить короткий аналіз помилок, допущених  при виконанні контрольної роботи та роздає учням індивідуальні завдання для роботи над помилками вдома з їх наступною перевіркою.

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Учні виконують у зошитах завдання:
  • Побудувати розгорнутий кут АОВ;
  • Провести промінь ОС, що виходить з його вершини, точки О;
  • Назвати кути, що утворилися при цьому.
  1. Вводиться поняття суміжних кутів та  доводиться їх властивість, теорема 1 ( слайди).

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання  з повним поясненням задач № 96, 97, 98, 99, 100, 101.
  2. Розвязування задачі з рубрики «Виконаємо разом».
  3.  Колективне розв’язування задач № 104, 106, 107, 109(а,б), 121.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1, 2 с.33.

VI. Домашнє завдання:  §4, № 105, 108, 122 (а).

 

Урок № 7

Тема уроку:   ВЕРТИКАЛЬНІ КУТИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Мета уроку:  ввести поняття «вертикальні кути», навчити учнів будувати їх, вивчити означення та властивості вертикальних кутів; розвивати образне та творче мислення, уяву, пам'ять; виховувати уважність, наполегливість, відповідальність.

Тип:  засвоєння нових знань

Обладнання:  ММк, креслярське приладдя

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Перевірка Д/з(слайд). Учні звіряють відповіді та виправляють помилки.
  3. Фронтальна робота з класом за питаннями:
  • Які кути називаються суміжними?
  • Гострим чи тупим буде кут, суміжний з кутом 300 ?
  • Сума двох кутів дорівнює 2000. Чи можуть ці кути бути cуміжними?
  • Один із суміжних кутів прямий. Яким є другий кут ?
  • Сума двох кутів 1800. Чи обов’язково ці кути будуть суміжними?
  1. Усне колективне розв’язування задач (слайди) з поясненням

ІІІ. Засвоєння нових знань

  1. Означення вертикальних кутів та їх зображення.
  2. Властивість вертикальних кутів, теорема 2, її доведення.

IV. Вироблення практичних навичок

  1. Усне виконання задач № 102, 103 з поясненням.
  2. Колективне розв’язування задач №  110, 112, 113, 119.

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 - 4 с.33.

VI. Домашнє завдання:  §4, № 111, 114.

 

Урок № 8

 

Тема уроку:               РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета уроку:  закріпити поняття суміжних та вертикальних кутів, розвивати та вдосконалювати навички учнів з використання властивостей кутів при розв’язуванні задач; розвивати образне та творче мислення, уяву, пам'ять; виховувати уважність, наполегливість, відповідальність.

Тип:  практикум

Обладнання:  ММк, креслярське приладдя, картки для С/р

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
  2. Перевірка Д/з за допомогою слайдів. Учні перевіряють самі себе і виправляють помилки.
  3. Фронтальна робота з класом. Усне  коментоване розв’язування задач за готовими малюнками ( слайд). Відповіді до задач:
  1. <АОВ=<DOC =1570, <AOD= 23°.
  1. <BOC= 180°- 2·32°= 180°-64°=116°

3.<AOF= 25°

4.<AOD=210°-180°= 30°; <DOB= 180°-30°=150°.

5. <AOF =180°-(α+β)

6. <EOD=180°-(α+β).

 

ІІІ. Самостійна робота

Робота проводиться у 4 варіантах. Завдання додаються. Відповіді до завдань:

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Збільшиться у 2 рази,бо верти-

кальні кути рівні.

За теоремою 2 зменшиться у 3 рази.

За теоремою 2 збільшиться на 25°.

За теоремою 2 зменшиться на 35°.

80°, 100°

70° і 110°

60°і 120°

36° і 144°

V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1-4 с.33.

         VI. Домашнє завдання:  §4, № 115, 124.

 

Урок № 9

Тема уроку:           КОНТРОЛЬНА РОБОТА  № 2

Мета уроку:  перевірити рівень знань та вмінь учнів з вивченої теми, довести результати роботи до відома учнів та їх батьків; розвивати образне та творче мислення, уяву, пам'ять; виховувати уважність, наполегливість, відповідальність.

Тип:  контролю знань та вмінь

Обладнання:  картки із завданнями

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Проведення контрольної роботи

Контрольна робота проводиться у 4 варіантах. Учні отримують картки з індивідуальними завданнями. Відповіді до завдань:

 

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

Б

Б

В

В

В

А

Г

Б

Г

Б

Г

В

А

Б

Г

В

36°,144°,36°, 144°

72°,108°,72°,108°

73°,107°,73°,107°

45°,135°,45°,135°.

98°

116° або 34°

75° і 45°

30°,150°,30°,150°.

За теоремою 2  <1=<2= 90°.

 

При перпендикулярних прямих сума трьох кутів 270°.

 

 

ІІІ. Підведення підсумків уроку:  зібрати зошити для перевірки К/р.

VI. Домашнє завдання:  §4, повторити паралельні та перпендикулярні прямі.

 

 

 

 

Категорія: 7 клас | Додав: Ольга_Миколаївна
Переглядів: 1832 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!

Сайт Казанківської ЗОШ №1