Урок № 17
Тема уроку: ТРИКУТНИК ТА ЙОГО ЕЛЕМЕНТИ
Мета уроку: вивчити означення трикутника та основних його елементів,навчити учнів будувати їх та використовувати при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторити з учнями відомості про трикутники з 5 – 6 класів ( презентація « Трикутники»).
ІІІ. Засвоєння нових знань
- Означення трикутника, назви його елементів, їх позначення.
- Кути трикутника.
- Медіана, бісектриса і висота трикутника, їх побудова, означення та властивості
- . Вироблення практичних навичок
- Усне виконання задач № 255, 257, 258, 259.
- Розвязування задач рубрики «Виконаємо разом».
- Колективне розв’язування задач № 261, 278, 266, 273, 278.
- . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 77.
- . Домашнє завдання: §9, пит. 1 – 5, № 262, 263, 265, 274.
Урок № 18
Тема уроку: СУМА КУТІВ ТРИКУТНИКА
Мета уроку: вивчити теорему про суму кутів трикутника та навчити учнів використовувати її при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з домашнім завданням та оцінити їх.
- Задачі № 263 та 274 перевіряються усно, а № 262 та 265 – за допомогою слайдів.
- Самостійна робота за картками на 5 – 7 хв, зібрати зошити на перевірку.
ІІІ. Засвоєння нових знань
- Повторення класифікації трикутників за кутами.
- Дослід: виміряти кути і обчислити їх суму в трикутнику, запропонованому вчителем.
- Висновок. Формулювання та доведення теореми 8. Наслідок з неї.
- . Вироблення практичних навичок
- Усне виконання задач № 289 - 293.
- Розвязування задачі 2 з рубрики «Виконаємо разом».
- Колективне розв’язування задач № 294 (б), 296 ( самостійно), 297 (а), 301, 305 (б)
- . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1, 5, с. 83.
- . Домашнє завдання: §10, пит. 1, 5, № 295, 300, 305 (а).
Урок № 19
Тема уроку: СУМА КУТІВ ТРИКУТНИКА
Мета уроку: закріплення навичок роботи з теоремою 8 та наслідком з неї, їх та використовувати при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: закріплення знань та вмінь
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
- Аналіз задач Д/З. Самоперевірка (слайд).
- Фронтальна робота з класом за готовими малюнками.
- Математичний диктант.
- Чи може трикутник мати кути 700, 900,200 ?
- Чи може у трикутнику бути два прямих кути ?
- Відомо, що два кути трикутника 450 та 900. Скільки градусів має третій кут ?
- Закінчить речення « Сума кутів трикутника….»
- Якщо один із кутів трикутника тупий, то якими будуть два інші кути ?
- В трикутнику два кути по 400 і 300. Який це трикутник: гострокутний, прямокутний чи тупокутний ?
- Чи існує трикутник, два кути якого 1200 і 700 ?
- Чи можуть всі кути трикутника бути рівними ?
- У трикутнику один кут 800, два інші кути рівні між собою. По скільки вони градусів ?
- Чому дорівнює сума гострих кутів прямокутного трикутника?
ІІІ. Розвиток практичних навичок
Колективне розв’язування задач № 297 (в), 302, 304, 310, 315.
- V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 77.
- . Домашнє завдання: §10, пит. 1, 5, № 303, 305 (б), 311(вик. на А-4)
Урок № 20
Тема уроку: ЗОВНІШНІЙ КУТ ТРИКУТНИКА
Мета уроку: сформувати поняття зовнішнього кута трикутника, навчити учнів визначати і будувати зовнішній кут, вивчити означення та властивість зовнішнього кута трикутника, навчити використовувати їх при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
- Зібрати листочки для перевірки задачі № 311.
- Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
ІІІ. Засвоєння нових знань
- Означення та побудова зовнішнього кута трикутника.
- Властивість зовнішнього кута трикутника, теорема 9, її доведення.
- Наслідок з теореми.
- Сума зовнішніх кутів трикутника і многокутника, якщо кути взяті по одному біля кожної вершини.
- . Вироблення практичних навичок
- Усне виконання задач за готовими малюнками (слайди).
- Розвязування задачі 1 з рубрики «Виконаємо разом».
- Колективне розв’язування задач № 298,306 (б, в), 308.
- . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 5, с. 83.
- . Домашнє завдання: §10, пит. 1 – 5, № 299, 306 (а, г).
Урок № 21
Тема уроку: ПРО РІВНІСТЬ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР
Мета уроку: сприяти засвоєнню учнями поняття рівних геометричних фігур, навчити учнів визначати рівні фігури та використовувати їх при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
- Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
- Самостійна робота за картками ( 10 хв). Завдання додаються. відповіді до завдань:
ІІІ. Засвоєння нових знань
- Фігури, що суміщаються рухом.
- Рівні фігури: відрізки, кути, трикутники. Їх запис і значення.
- Прикладне значення рівних фігур.
- Властивості рівних фігур.
- Периметри і площі рівних фігур.
- . Вироблення практичних навичок
- Усне виконання задач № 317, 318, 322, 323, 324 – з поясненням, 327, 330, 333.
- Розв’язування задач рубрики «Виконаємо разом».
- Колективне розв’язування задач № 331, 336, 341.
- . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 89.
- . Домашнє завдання: §11, пит. 1 – 4, № 329, 332, 338.
Урок № 22
Тема уроку: ПЕРША ОЗНАКА РІВНОСТІ ТРИКУТНИКІВ
Мета уроку: вивчити першу ознаку рівності трикутників, навчити учнів розпізнавати її та використовувати при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
- Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
ІІІ. Засвоєння нових знань
- Вступ. Перша ознака рівності трикутників ( теорема 10) з доведенням.
- Тренувальні вправи за готовими малюнками ( слайди).
- Вироблення практичних навичок
- Розв’язування задачі 1 рубрики «Виконаємо разом».
- Усне виконання задач № 351, 356.
- Колективне розв’язування задач № 354, 369.
. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1,3 с. 95.
- . Домашнє завдання: §12, пит. 1, 3, № 355, 361.
Урок № 23
Тема уроку: ДРУГА ОЗНАКА РІВНОСТІ ТРИКУТНИКІВ
Мета уроку: вивчити другу ознаку рівності трикутників та навчити учнів використовувати її при розв’язуванні задач. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
- Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
- Фронтальна робота з класом за питаннями та готовими малюнками (слайди).
ІІІ. Засвоєння нових знань та вироблення вмінь
- Теорема 11 ( друга ознака рівності трикутників) з доведенням.
- Виконання задачі 2 рубрики «Виконаємо разом».
- Усне виконання задач № 352, 357.
- Колективне розв’язування задач № 366, 372.
- . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 95.
- . Домашнє завдання: §12, пит. 1 – 4, № 360, 367.
Урок № 24
Тема уроку: РОЗВ´ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета уроку: розв’язок задач на застосування ознак рівності трикутників, теореми про суму кутів трикутника, самостійна робота. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: практикум
Обладнання: ММК, креслярське приладдя, слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- До уроку перевірити декілька зошитів з Д/з та оцінити їх.
- Самоперевірка Д/з за допомогою слайдів.
- Фронтальна робота з класом за питаннями і завданнями для самоконтролю (с. 101) та розв’язування задач за готовими малюнками.
- ІІ. Вироблення практичних навичок
- Колективне розв’язування задач № 354, 362.
- Самостійна робота проводиться в 4 варіантах. Завдання додаються. Відповіді до завдань:
Варіант 1
|
Варіант 2
|
Варіант 3
|
Варіант 4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
За І ознакою
|
За ІІ ознакою
|
За І ознакою
|
За ІІ ознакою
|
За І ознакою
|
За І ознакою
|
За ІІ ознакою
|
За ІІ ознакою
|
- V. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 4, с. 95.
- . Домашнє завдання: §12, пит. 1 – 4, домашня самостійна робота № 3.
Урок № 25
Тема уроку: РОЗВ´ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ.
Мета уроку: розв’язок задач на застосування ознак рівності трикутників, теореми про суму кутів трикутника, аналіз самостійної роботи, підготовка до контрольної роботи. Розвивати мислення, пам'ять , зв’язне мовлення, графічну культуру. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку: практикум
Обладнання: ММК, картки із завданнями С/р.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Зібрати зошити для перевірки домашньої С/р.
- Аналіз С/р виконаної в класі на попередньому уроці.
- Фронтальна робота з класом за питаннями і завданнями для самоконтролю (с. 101) та розв’язування задач за готовими малюнками.
- . Вироблення та розвиток практичних навичок
- Самостійне виконання тестових завдань № 3( с. 102, 7 хв) з наступною перевіркою та оцінюванням.
- Колективне розв’язування Типових задач для контрольної роботи (с. 103).
- . Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 18, с. 101.
- . Домашнє завдання: § 9 - 12, пит. 1 – 18, № 2, 3, 4
Урок № 26
Тема уроку: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4
Мета уроку: встановлення рівня знань та умінь учнів з вивченої теми. Розвивати мислення, пам'ять , культуру письма. Виховувати наполегливість, відповідальність, самостійність.
Тип уроку : контролю знань та умінь
Обладнання: картки із завданнями
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Проведення контрольної роботи
Контрольна робота проводиться у 4 варіантах. Завдання додаються. Відповіді та розв’язки завдань.
Варіант 1
Варіант 2
Варіант 3
Варіант 4
ІІІ. Підведення підсумків уроку: дати відповіді на питання 1 – 18, с. 101.
- V. Домашнє завдання: повторити § 9 – 12.
|